فرماندهی یگان حفاظت زندانهای کشور در بازدید از زندان شیروان : با اقدامات اصولی به دنبال کاهش هزینه ها و نیروی انسانی باشید

Untitledسردار ایزدخواه پیما فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ادامه بازدیدهای خود از زندانهای استان خراسان شمالی در زندان شهرستان شیروان حضور یافت و ضمن مواجهه حضوری با مددجویان این زندان از قسمت های مختلف این زندان نیزبازدید نمود.

بازدید از زندان شیروان

بازدید از زندان شیروان

به گزارش پایگاه خبری شیروان ، در جریان این بازدید که فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور را پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان همراهی می نمود وی در توضیحاتی اظهار داشت:پراکندگی مراکز این زندان ازجمله آسیب های امنیتی در این زندان بود که الحمدالله با اجرای یک طرح کاملا مهندسی و ساخت کریدور به طول ۹۰۰ متر،ضمن افزایش ضریب امیتی و حذف موانع و نقاط کور و سامان بخشیدن به کلیه ورودی و خروجی های زندان ،کلیه مراکز خدماتی نیز دریک مسیر واحد قرار گرفته اند.
وی تکریم خانواده زندانیان را از جمله شاخص های راهبردی در مجموعه زندانهای استان دانست و اعلام نمود: با ساخت سالن های کاملا مجهز جهت ملاقات،کلیه خانواده ها ومددجویان درمکانی مسقف ودارای امکانات لازم همراه با نظارت های لازم ملاقات میکنند که این امر ضمن تکریم و رعایت حقوق شهروندی پیشگیری از انواع آسیب ها را به همراه داشته است.
سردار ایزد خواه پیما نیز در جریان این بازدید به همخوانی اجرای طرح ها با سیاست های سازمانی در زندان شیروان اشاره نمود و اعلام داشت:کلیه اقدامات انجام گرفته در این زندان بر محور سیاست های کلان سازمانی می باشد.
وی ضمن تشکر از اقدامات اصولی در راستای استقرار امنیت پایدار در این زندان اعلام داشت اجرای طرح ها باید کاهش هزینه ها و استفاده ازنیروی انسانی را به همراه داشته باشد که این موضوع در زندان شیروان کاملاً مشهود است.

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور آرامش و امنیت را لازمه کار زندانبانی دانست و از زندان به عنوان یک محیط بحرانی یاد نمود و اعلام داشت : باید تلاش نماییم تا با اقدامات پیشگیرانه از بروز هر حادثه در زندانها جلوگیری نماییم.
سردار ایزد خواه پیما با اشاره به مأموریت یگان حفاظت در اعزام و بدرقه مددجویان به محاکم قضایی و مراکز بهداشتی ودرمانی ،استفاده از نیروهای توانمند و متخصص را در این امر مهم ولازم دانست و اعلام داشت : رؤسای زندانها باید مرتباً بر نحوه اعزام ها نظارت کافی را داشته باشند.
وی ضمن توصیه به تکریم پرسنل وظیفه شاغل در زندانها،ترغیب آنان به ادامه تحصیل و دانش آموختگی را توصیه و نقش سواد و دانش را در کاهش گرایش به آسیب های اجتماعی بسیار مهم و اصولی دانست.

فرماندهی یگان حفاظت زندانهای کشور در بازدید از زندان شیروان

فرماندهی یگان حفاظت زندانهای کشور در بازدید از زندان شیروان

فرماندهی یگان حفاظت زندانهای کشور در ادامه نظارت و اطمینان از انجام کار را در امورات امنیتی بسیار مهم دانست و اظهار داشت:اقداماتی چون سرشماری از مددجویان وهمچنین شمارش تسلیحات و… باید عینی باشد وبسنده کردن صددرصد به گزارش های کتبی آسیب زا خواهد بود.
تشکیل واحد پاسداری به منظور نظارت بر ورودی و خروجی زندانها، تشکیل تیم واکنش سریع،تشکیل واحدهای تخصصی اعزام وبدرقه و تلاش در ارتقاء دانش آموختگی کارکنان یگان حفاظت زندانها از دیگر مواردی بود که از سوی قرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان شیروان مورد تأکید قرار گرفت.
در این بازدید سردار ایزد خواه پیما از کلیه اقدامات اجرایی مدون و تخصصی در حال اجرا در این زندان از مدیر کل و رئیس زندان شیروان و همکاران وی تقدیر و تشکر نمود.

فرماندهی یگان حفاظت زندانهای کشور در بازدید از زندان شیروان

فرماندهی یگان حفاظت زندانهای کشور در بازدید از زندان شیروان