گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با مشارکت خانواده های کارکنان زندانهای خراسان شمالی

همزمان با سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س)وهفته بزرگداشت مقام زن مراسم جشنی با حضورمحمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی ، محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد،صادقی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجمعی از مسئولین ، کارکنان و مشارکت فعالانه خانواده کارکنان زندانهای استان برگزار شد.

محمدی مدیر کل زندانهای استان در این مراسم نقش زنان را در کانون گرم خانواده و جامعه مهم عنوان کرد وافزود :زنان همپای مردان در عرصه های مختلف فرهنگی واجتماعی واقتصادی پیش قدم هستند وهر کاری که به آنها  محول شده به نحو احسن انجام داده اند.

مدیر کل زندانهای استان طی سخنانی با بیان احادیث و روایات از پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به تبیین جايگاه زن از ديدگاه اسلاماشاره نموده و از حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان يك الگوی عبادی، دينی، سياسی و اجتماعی نام برد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه با بیان صفات برجسته حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: تواضع ،فروتنی،صبر و بزرگواری حضرت فاطمه(س) مایه عزت و افتخار اسلام گردیدو چه بسا زحمات و سختی های دوران مختلفی که برآن حضرت وارد گردید اما ایشان با صبر و بردباری برادامه راه پیامبر تاکید ورزیدند.

مدیر کل زندانهای استان در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر ویژه از همسران کارکنان زندانهای استان که با ایثار و فداکاری خود محیطی آرام و زمینه خدمت صادقانه کارکنان را فراهم می نمایند به نوع نگاه و بینش زن و شوهر و اهداف آن دواشاره داشت و خاطر نشان ساخت : کلید آرامش، انضباط، استحکام و صمیمیت خانواده به دست زنان است و به دنبال آن موفقیت و آسودگی خاطر مرد نیز، به نوع رفتار و برخورد زن درون خانه بستگی داردکه بهترین و جامع ترین اسوه در این زمینه، حضرت فاطمه(س) است.

مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان نیز که به دعوت از مدیر کل زندانهای استان میهمان این مراسم جشن بود ، طی سخنانی به شخصیت برجسته حضرت زهرا (س) اشاره نمود و با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س)، در تمام ابعاد زندگي الگو و نمونه است خاطر نشان ساخت : مردی موفق است که همسری پاکدامن ، صبور و مقاوم در کنارش باشد .

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد در ادامه افزود : کارکنان زندانها در کسوت زندانبانی فرشته نجات هستند و در حوزه  اصلاح و تربیت مددجویان ونیز دیگر امورات از جمله اخذ رضایت از شکات پیگیر امورات هستند و نقش بسزایی دارند .

ایشان در ادامه به شأن وجایگاه زنان در قبل وبعد از ظهور اسلام نیز اشاره ای کرد وافزود : وضعیت زنان با ظهور اسلام دگرگون شدوپیامبر(ص) احترامی که به شان ومنزلت زنان بخصوص به دخترش فاطمه زهرا قائل بودند زبانزد بود.

محمد یاران به برخی از ویژگی ها و کمالات انسانی حضرت فاطمه (س) اشاره نمود و ساده زیستی ، عدالت ، شخصیت بخشی به فرزندان ، محبت به مؤمنان و شیعیان را از جمله ویژگیهای آن حضرت بر شمرد .

دادستان بجنورد در خاتمه سخنان خودبه نقش زنان در خانواده نیز اشاره نمود و تصریح کرد : یکی از صفات برجسته زنان خوب شوهر داری کردن است و همسری  موفق است که در راستای آرامش خانواده تلاش نماید.

گفتنی است دادستان مرکز استان توفیقات سازمانی و کاهش جمعیت کیفری زندانهای خراسان شمالی را حاصل تلاش مجموعه کارکنان زندانها و در کنار آن همراهی و همکاری خانواده کارکنان دانست و از مجموعه خانواده کارکنان زندانهای خراسان شمالی تقدیر و تشکر نمود .

اهداء هدیه به کارکنان زن زندانهای استان ، فرزندان و همسران کارکنان و نفرات برتر مسابقات ورزشی پایان بخش این مراسم بود .   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*