کمک ۵۰۰ میلیون ریالی استانداری خراسان شمالی به جشن گلریزان

کمک ۵۰۰ میلیون ریالی استانداری خراسان شمالی به جشن گلریزان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان |

کمک ۵۰۰ میلیون ریالی استانداری خراسان شمالی به جشن گلریزان

بجنورد- استانداری خراسان شمالی به جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد این استان کمک ۵۰۰ میلیون ریالی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علی شجاعی در مراسم جشن گلریزان بجنورد، اظهار کرد: سال ۶۹ یکی از نداشته های جامعه یعنی ستاد دیه شکل گرفت که موجبات آزادی هزاران زندانی فراهم شد و این نشان از عظمت روح ارزش‌های اسلامی دارد.

شجاعی بر بحث پیشگیری از ورود مددجویان به زندان‌ها تاکید و گفت: اگر از انجام وظایف خود غافل نشویم با این حجم سنگین زندانی در زندان‌ها مواجه نخواهیم شد.

وی افزود: تعدادی از افراد هم اکنون در معرض خطر اعتیاد و دیگر مسائل و آسیب‌های اجتماعی و به نوعی در صف انتظار زندان هستند که این افراد بعضاً از سنین پایین دچار مشکلات اجتماعی و اعتیاد می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر ما مسئولان وظایف خود را درست انجام دهیم این قشر از صف انتظار ورود به زندان خارج شده و به جمعیت سازنده جامعه تبدیل می‌شوند.

استاندار خراسان شمالی گفت: مسئولان باید کاری انجام دهند که از ورود به زندان‌ها جلوگیری شود تا این مسئولیت سنگین در جامعه ایجاد نشود.

شجاعی بر ایجاد اشتغال در زندان‌ها تاکید کرد و افزود: تمام قد از موضوع اشتغال زندانیان حمایت می‌کنم زیرا مددجویان باید در زمان تحمل حبس، کسب و کار داشته باشند و مهارتی را بیاموزند تا در زمان آزادی دچار مشکل نشوند.

وی همچنین بر حمایت خانواده‌های زندانیان نیز تاکید کرد و گفت: این گروه ناخواسته دچار مشکلاتی شده‌اند و تاوان جرم دیگری را باید بپردازند باید شاخص‌های این آسیب‌های اجتماعی در سطح استان کاهش یابد.