کمک یک میلیارد ریالی رئیس سازمان زندان ها به خانواده زندانیان خراسان شمالی/ اعزام ۶۰۰ نفر از زندانیان به مرخصی

دکتر جهانگیر در بدو ورود به شهرستان بجنورد با حضور در زندان مرکزی این شهر ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز با زندانیان دیدار و گفتگو نمود.

در این بازدید دکتر جهانگیر مبلغ یک میلیارد ریال جهت کمک به خانواده زندانیان خراسان شمالی اختصاص داد.

همزمان با سفر رئیس سازمان زندان ها ۶۰۰ نفر از زندانیان به مرخصی اعزام و همچنین ۳۵ نفر از زندانیان مرخصی منجر به آزادی دریافت نمودند.

در بازدید از زندان مرکزی بجنورد که رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان دکتر جهانگیر را همراهی می نمودند طرح های مختلف عمرانی از جمله آشپزخانه صنعتی، نانوایی مکانیزه، آسایشگاه جدید سربازان یگان حفاظت زندان، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی، سالن تشخیص و پذیرش زندانیان جدید الورود، سالن ملاقات حضوری، مجتمع فرهنگی، هنری و ورزشی زندان، سالن آمفی تئاتر و کتابخانه افتتاح و بصورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.
در بخشی هایی از این بازدید گروه تواشیح زندانیان، گروه زندانیان ورزش باستانی کار و گروه قاریان قرآن، به اجرای برنامه پرداختند.
رئیس سازمان زندان ها نماز ظهر و عصر را به اتفاق زندانیان زندان مرکزی بجنورد به جماعت اقامه کرد.
دکتر جهانگیر همچنین با حضور در جمع زندانیان با آنان گفتگو و در خصوص رسیدگی به درخواست های مطرح شده دستورات لازم را صادر نمود.

شایان ذکر است طرح هایی عمرانی که همزمان با سفر رئیس سازمان زندان ها مورد بهره برداری قرار گرفت از جمله اقداماتی بود که در راستای توسعه استاندارها و افزایش سرانه زندانیان با هدف حفظ حقوق شهروندی آنان و اجرای بهینه برنامه های اصلاحی و تربیتی طی دو سال اخیر احداث و یا بازسازی گردیده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*