کسب نه مقام برترتوسط اداره کل زندانهای خراسان شمالی در پنجمین دوره از مسابقات قرآن کریم دادگستری و سازمانهای تابعه قوه قضائیه

پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان دادگستری ، سازمان های تابعه قوه قضائیه و خانواده آنان در رشته های قرائت ، ترتیل ، درک مفاهیم و تفسیر ، حفظ و حفظ موضوعی قرآن کریم به میزبانی دادگستری در محل سالن اجتماعات دادگستری خراسان شمالی برگزارشد .

مسابقات قرآن کریم دادگستری و سازمانهای تابعه قوه قضائیه

مسابقات قرآن کریم دادگستری و سازمانهای تابعه قوه قضائیه

در آئین اختتامیه این دوره از مسابقات حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در سخنانی اظهار داشت : شور و اشتیاق قرآنی در بین کارکنان خدوم مجموعه قضایی استان و بهره‌مندی از سبک زندگی قرآنی، مجموعه قضایی را بر آن داشته است تا در طول سال و در تقویم برنامه‌ریزی شده، برنامه‌هایی مدون آموزشی و اثربخش ویژه کارکنان و خانواده‌های آنان در نظر گرفته ایم که مسابقات قرآنی از اهم این برنامه های فرهنگی می باشد.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در ادامه سخنانش با اشاره بر اثر قرآن در زندگی فردی و اجتماعی و ابعاد مختلف سیاسی فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : پیشرفت و تمدن با آموزه‌های دینی و سبک زندگی اسلامی و قرآنی، ارتباطی هماهنگ و همخوان در بعد مادی و معنوی دارد و سبک زندگی قرآنی یک سبک زندگی متعالی است که انسان را از گرایش به به گناه و انحرافات اخلاقی باز می دارد .
وی قرآن را نسخه شفابخش جامعه بشریت دانست و اعلام داشت:عمل به دستورات قرآن کریم، انسان را به سمت نور و رستگاری هدایت می کند.
مسابقات قرآن کریم دادگستری و سازمانهای تابعه قوه قضائیه

مسابقات قرآن کریم دادگستری و سازمانهای تابعه قوه قضائیه

حجت الاسلام قدرتی افزود : حقایقی که در این کتاب مقدس بیان شده آثار زیادی در زندگی فردی ، اجتماعی و خانوادگی افراد در ابعاد مختلف دارد .وی خاطرنشان کرد : آنچه در قرآن آمده حق ، حقیقت و واقعیت است و اگر در ابعاد مختلف به آن نزدیک شویم موفق بوده ایم. این مقام قضایی با اشاره به اینکه قرآن بزرگ ترین و جامع ترین سند تاریخ زندگی بشر و درمان همه دردهاست تصریح کرد : اگر دستورات قرآن در جامعه اجرا شود از بسیاری از آسیب ها و جرائم اجتماعی پیشگیری می شود .
در این دوره از مسابقات استانی قرآن کریم۱۷ نفر از کارکنان و خانواده های کارکنان زندانهای خراسان شمالی شرکت نمودند که در مراسم اختتامیه ۶ نفر از کارکنان زندانهای استان مقام نخست و سه نفر مقام دوم این دوره از مسابقات را از آن خود نمودندکه مجموعاًاداره کل زندانهای استان به جهت کسب رتبه های نخست بعنوان دستگاه برتر شناخته شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*