همزمان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه صورت گرفت : بازدید ۴۰ نفر از قضات محاکم قضایی استان از زندان بجنورد

حاتمی رئیس زندان بجنورد از حضور همزمان ۴۰ نفر از قضات شعبه اول و دوم کیفری محاکم عمومی و انقلاب و قضات دادسرا در زندان بجنورد خبر داد .

حاتمی اظهار داشت : به مناسبت هفته قوه قضائیه براتی زاده رئیس محاکم عمومی و انقلاب بجنورد ، معاونین دادستان ، قاضی ناظر زندان ، قضات دادگاه کیفری یک و دو و نیز قضات دادگستری با حضور دو ساعته خود در بند مشاوره و بند نسوان پاسخگوی سؤالات قضایی و مشکلات مددجویان بودند .

در این بازدید که صابری معاون اداری و مالی زندانهای استان بازدید کنندگان را همراهی میکرد به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه از مددجویان با شکلات و شیرینی نیز پذیرایی شد .

حاتمی رئیس زندان بجنورد در جمع بازدید کنندگان ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید دکتر بهشتی (ره)  و تبریک هفته قوه قضائیه ، از رئیس  دادگستری ، دادستان و قضات شهرستان به جهت حسن توجه آنها به امورات زندان و زندانیان تقدیر و تشکر نمود و این توجه را قوت قلبی برای تلاش خالصانه پرسنل خدوم عرصه اصلاح و تربیت دانست .

رئیس زندان بجنورد در حاشیه این بازدید در گفتگویی کوتاه با روابط عمومی اداره کل زندانهای خراسان شمالی اظهار داشت : تعامل قضائی زندان با دادگستری و حضور قضات در زندان و رسیدگی به مشکلات زندانیان یکی از راه حل های کاهش جمعیت کیفری در زندان است .

وی ضمن اشاره به رفع مشکلات قضائی جمعی از زندانیان در هنگام حضور قضات در زندان گفت: بازدید قضات از زندان باعث آشنایی هرچه بیشتر آنان با وضعیت موجود و همچنین در نظر گرفتن راهکارهای مناسب به جهت کاهش زندانیان گردیده که این امر موجب گشایش مشکلات قضایی مددجویان شده و ما از این حضور صمیمانه در جمع زندانیان استقبال می کنیم .

حاتمی در خاتمه با بیان اینکه در این دیدار چهره به چهره اکثر مددجویان مشکلات خود را با قضات در میان گذاشتند تصریح نمود : مهمترین دغدغه زندانیان در زندان رفع مشکلات قضائی آنهاست و امیدواریم با حضور پررنگ قضات در زندان و رسیدگی به مشکلات قضائی زندانیان ،مددجویان بتوانند با آرامش به برنامه های اصلاحی و تربیتی بپردازند .

ایشان از برنامه ریزی های صورت گرفته توسط رئیس کل دادگستری و دادستان در راستای بازدید نوبه ای و حضور قضات در جمع زندانیان تقدیر و تشکر نمودند .