نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در دیدار با مدیر کل زندانها و عوامل اجرایی جشن گلریزان : فرهنگ خدمت رسانی و دستگیری از در راه ماندگان از برکات انقلاب اسلامی است

مجتبی محمدی مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان شمالی به همراه عوامل اجرایی برگزاری جشن های گلریزان با آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان دیدار نمود.

در ابتدای این دیدار مجتبی محمدی مدیر کل زندانها با ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای استان و اقدامات اجرایی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان به اهم فعالیت های فرهنگی به عنوان زیر بنای اقدامات اصلاحی و تربیتی اشاره نمود.

محمدی مدیر کل زندانهای استان اجرای برنامه های قرآنی  و معنوی توسط ۲۵ روحانی مستقر در زندانها را در ماه مبارک رمضان از جمله برنامه های شاخص در ماه مبارک رمضان در زندانهای استان دانست و اعلام نمود: جزء خوانی روزانه قرآن کریم در کلیه اندرزگاههای زندان،قرائت ادعیه ماه مبارک رمضان، تفسیر قرآن کریم و حضور مبلغین کشوری از دیگر برنامه هایی در حال اجرا در زندانهای خراسان شمالی عنوان گردید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی بنیان نهادن فعالیت های اصلاحی و تربیتی بر پایه تعالیم اسلامی و قرآنی را از جمله راهبردهای زندانهای استان در حوزه اصلاح و تربیت و کمک به بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه قلمداد نمود.

دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی در ادامه گزارش خود به فعالیت های ستاد دیه در سال گذشته اشاره نمود و اعلام داشت:در سال گذشته با کمک خیرین ونیکوکاران موجبات آزادی ۳۰۹ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان فراهم گردید که بخش عمده ای از بدهی این افراد از سوی شکات مورد بخشش و رضایت قرار گرفت.

وجود ۱۰۹ زندانی جرائم غیر عمد  و برگزاری جشن گلریزان در کلیه شهرستانهای استان در ماه مبارک رمضان از دیگر موضوعاتی بود که از سوی مدیر کل زندانهای استان به آن اشاره گردید.

آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان دراین دیدار در سخنانی یکی از بهترین کارهای خیر را شاد کردن دل های در راه ماندگان و نیازمندان دانست واظهار داشت: این اقدامات همچون نوری انسان را تا رسیدن به بهشتی جاویدان یاری رسان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در ادامه سخنان خود با قرائت بخشی از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری ((مدظله العالی))،مشارکت مردم و حضور در صحنه های اجتماعی ،سیاسی و نیکوکاری را از جمله توصیه های مهم در این بخش از این بیانیه دانست و خاطر نشان ساخت : حضور چشمگیر مردم در فعالیت های اجتماعی و نیکوکاری بیش از گذشته گسترش یافته و ما امروز شاهد نهادینه شدن فرهنگ خدمت رسانی و گره گشایی از آسیب دیدگان و در راه ماندگان هستیم که این خود از برکات انقلاب اسلامی است.

آیت الله یعقوبی خطاب به عوامل اجرایی برگزاری جشن های گلریزان در استان خراسان شمالی از آنان به عنوان واسطه امر خیر یاد کرد واز آنان خواست تا با برگزاری مراسمات متنوع و جلب کمک های مردمی موجبات آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم نمایند.

نماینده ولی فقه در پایان سخنان خود از ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی مناسب برای خود سازی یاد کرد و از مدیر کل زندانهای استان خواست تا با بهره گیری از فیوضات این ماه ضمن گسترش برنامه های فرهنگی وقرآنی زمینه اصلاح و بازگشت زندانیان به یک زندگی مطلوب و عاری از آسیب های اجتماعی را فراهم نماید.