نماینده ولی فقیه در بازدید از زندان مرکزی بجنورد و حضور در محفل انس با قرآن : مجاهدت ها و تلاش صورت گرفته در این زندان الگویی مناسب برای انجام کار اصلاحی و تربیتی

حضرت آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی به همراه رئیس کل دادگستری استان،سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری،اعضای شورای قضایی و تنی چند از مسؤلین استانی به منظور حضور در محفل انس با قرآن مددجویان در زندان بجنورد حضور یافتند و از قسمت های تازه تأسیس این زندان از جمله آشپزخانه صنعتی،آسایشگاه پرسنل وظیفه،مراکز اشتغال و حرفه آموزی،سالن ملاقات حضوری،مجتمع فرهنگی و باشگاه ورزشی بازدید و نهایتاً در محفل انس با قرآن کریم مددجویان این زندان شرکت نمودند.

محفل انس با قرآن

در جریان این بازدید که اقدامات دو ساله اخیرانجام گرفته در زندان مرکزی بجنورد مورد مشاهده بازدید کنندگان قرار گرفت مجاهدت و تلاش جهادی و شبانه روزی مدیر کل زندانهای استان و همکاران وی بارها مورد تحسین بازدید کنندگان قرار گرفت.

پس از بازدید آیت الله یعقوبی و هیئت همراه از مراکز خدمات دهی زندان مرکزی بجنورد در محفل انس با قرآن کریم مددجویان زندان که در محل نماز خانه جدید التأسیس در حال برگزاری بود شرکت نمودند.

در این محفل معنوی که با قرائت کلام وحی توسط قاریان برتر کشوری در حال انجام بود گروه همخوانی قرآن کریم مددجویان زندان مرکزی بجنورد با نظم و آراستگی خاص به قرائت کلام الله مجید پرداختند که در پایان تحسین و تشویق نماینده ولی فقیه در استان را به همراه داشت.

محفل انس با قرآن

در ادامه این محفل معنوی پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان و هیئت همراه گزارشی از فعالیت های فرهنگی در حال انجام در زندانهای استان را ارائه نمود و اعلام داشت: کلیه برنامه های فرهنگی و تربیتی در حال انجام در زندانها برپایه نماز و تعالیم قرآنی بنیان نهاده شده است. وی با اشاره به رشد صد درصدی حضور روحانیون شاغل در زندانهای استان در دو ساله اخیر این اقدام را گواهی بر اهمیت بخشی در این حوزه دانست و تصریح کرد : هم اکنون علاوه بر روحانیون شاغل ۲۳ روحانی در قالب طرح هجرت در زندانها به نشر تعالیم اسلامی مشغول می باشند ضمن اینکه کلیه نمازهای یومیه درکلیه اندرزگاههای زندانهای استان به جماعت اقامه می شود.

محفل انس با قرآن

کسب رتبه برتردر آموزش سواد آموزی،کسب رتبه برتر در ستاد اقامه نماز،کسب رتبه برتر در عفاف و حجاب،دستگاه برتر در موضوع حقوق شهروندی ، انتخاب دستگاه برتر از دیدگاه عموم مردم در نمایشگاه دستاوردهای هفته دولت از جمله مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان در گزارش خود به آن اشاره نمود.

در ادامه این محفل قرآنی آیت الله یعقوبی در سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان از تغییرات صورت گرفته در زندان مرکزی بجنورد به انقلاب در درون زندان تعبیر نمود و اظهار داشت: فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در سه حوزه زیباسازی،بهسازی و احداث، نشان از روحیه جهادی و پویای مدیر کل زندانهای استان است و اعلام داشت: فضاهای فرهنگی ایجاد شده به ویژه نمازخانه جدید التأسیس میتواند الگویی مناسب برای ایجاد فضاهای فرهنگی باشد.

زندان بجنورد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه به موضوع حسنه اشاره نمود و منظور ازتعبیر حسنه در قرآن کریم را تلاش برای آسایش دنیوی و اجر اخروی دانست.

وی با قرائت آیه ۷۰ از سوره فرقان، به موضوع توبه واقعی اشاره نمود و اعلام داشت: اگر هرکدام از ما دچار خطایی شدیم و از مسیر اصلی خارج شدیم برای بازگشت و قبولی توبه باید سه شرط اساسی را مد نظر قرار دهیم اول اینکه توبه ما یک توبه واقعی باشد.دوم اینکه پس از توبه،ایمانی راسخ داشته باشیم و سوم اینکه به دنبال کار نو و اقدامی متفاوت از گذشته باشیم.

امام جمعه بجنورد از توبه به نوسازی تعبیر نمود و آن را برگشت انسان به فطرت و روح پاک و ملکوتی دانست و خاطر نشان ساخت: توبه و بازگشت هم زیباست وهم جان و فکر وروح را زیبا میکند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی با اشاره به فضای فرهنگی مطلوب ایجاد شده در این زندان خطاب به مددجویان از آنان خواست تا از فرصت پیش آمده در این فضای زیبا نهایت استفاده را ببرند و شرایط بازگشت مطلوب خود را به جامعه را فراهم نمایند وی از نماز به عنوان بهترین عمل صالح یاد نمود و از نماز به کیمیایی تعبیر نمود که مس وجودی انسان را به طلا تبدیل میکند.

وی در پایان مجدداً از اقدامات اصولی صورت گرفته در سه حوزه بازسازی،زیباسازی و احداث در مجموعه زندانهای استان به صورت ویژه از مدیر کل زندانها و همکاران وی تقدیر نمود.

زندان بجنورد

اجرای تواشیح وهم خوانی قرآن کریم، توسط مددجویان و قرائت کلام وحی توسط قاریان ممتاز کشوری و نهایتاً تقدیر از خادمین قرآنی در زندانهای استان از جمله برنامه های اجرایی در این محفل معنوی بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*