نشست مشترک مدیر کل زندان های خراسان شمالی با شهردار بجنورد به انعقاد تفاهم نامه همکاری رسید

محمدی مدیر کل زندان های خراسان شمالی در راستای تعامل با دستگاههای اجرایی استان برای توسعه همکاری و فعالیتهای اصلاحی و تربیتی با زارعی شهردار بجنورد دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار که مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان استان  ، رئیس زندان بجنورد ، مدیرعامل ستاد دیه استان، مدیرعامل حمایت زندانیان و دو عضو شورای اسلامی شهر بجنورد نیز حضور داشتند ، برضرورت حفظ تعامل بین دستگاهی تاکید شد .

محمدی مدیر کل زندان های استان در این دیدارضمن تقدیر از حمایت های شهرداری و شورای شهر از زندان های استان گفت: شهرداری می تواند ضمن کمک به توسعه اشتغال زندانیان همکاری های خوبی در راستای تحقق اهداف سازمان زندان ها داشته باشد.

محمدی تصریح کرد : زندان بخشی از جامعه است و اقدامات اصلاحی و تربیتی که در زندان ها انجام می شود در راستای حفظ امنیت و سلامت جامعه است.

وی با اشاره به اهمیت رعایت حقوق شهروندی زندانیان وحفظ کرامت انسانی آنان اضافه کرد: در میان زندانیان، استعدادهای هنری مهمی در رشته‌های مختلف از جمله طراحی، نقاشی و هنرهای تجسمی مختلف وجود دارد که می تواند یک ظرفیت مطلوب برای اشتراک همکاری‌ها با حوزه فرهنگی و هنری شهرداری باشد .  

زارعی شهردار بجنورد نیز در این نشست گفت: پتانسیل خوبی در مجموعه زندان ها وجود دارد که می توان از آن در راستای امورات شهر و توسعه شهری بهره ببریم .

شهردار بجنورد ، درزمینه استفاده از خدمات فنی و کارگری نیروی انسانی ، تامین لباس فرم کارگری و گفت : می توانیم با تعامل بین دستگاهی از توان و ظرفیت امور زندانها بهره ببریم.

زارعی در خاتمه این دیدار پیشنهاد داد تا درخواستهای طرفین که امکان همکاری متقابل را فراهم می کند طی تفاهم نامه ای منعقد تا بعد از اخذ مصوبه شورای اسلامی کاربردی و اجرایی شود. پایان خبر / م