نشست مشترک مدیرکل زندان های خراسان شمالی با مدیرکل آموزش و پرورش استان

محمدی مدیر کل زندان های استان خراسان شمالی به اتفاق سجادی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل با حضور در دفتر سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان با وی دیدار و گفتگو نمودند .

محور گفتگوی مدیر کل زندان های خراسان شمالی و سعیدی ایجاد مدرسه حضوری در زندان مرکزی بجنورد و نیز افزایش رشته های کاردانش در زندان های استان بود .

محمدی در این نشست با اشاره به نقش آموزش در کاهش جمعیت کیفری زندان ها خاطر نشان ساخت : آموزش و پرورش زندانیان سازوکاری مناسب برای بازپروری بزهکاران محبوس است تا از ورود دوباره آن‌ها به چرخه جرم جلوگیری شود.

 وی خاطر نشان کرد: هر چه قدر آموزش در زندان بیشتر باشد سطح دانش و آگاهی مددجویان بیشتر شده و میزان تخلف و تکرار به جرم نیز کاسته می شود.

مدیر کل زندان های خراسان شمالی تصریح کرد : یکی از اقدام‌های اساسی و اصولی برای کاهش جرم و در نهایت تعداد مجرمان برنامه‌ریزی‌های فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و اجتماعی است که در این میان نقش آموزش و تحصیل زندانیان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل زندان های استان در این دیدار به تاکیدات رئیس سازمان زندان های کشور درخصوص حمایت های تحصیلی از فرزندان مددجویان نیز اشاره کرد و افزود: با همکاری آموزش و پرورش و پیگیری مسئولین زندان ها و انجمن حمایت از زندانیان، بازگشت فرزندان زندانیان ترک تحصیل کرده واجب التعلیم و رها شده در جامعه به محیط علم و دانش را شاهد بودیم که این از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

در ادامه این دیدار ، سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر از فعالیت های اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان های خراسان شمالی و کسب توفیقات پیاپی اداره کل زندان ها در کسب رتبه برتر سواد آموزی ، برای همکاری با اداره کل زندان ها به منظور حمایت تحصیلی از مددجویان و همچنین فرزندان مددجویان اعلام آمادگی کرد.

شایان ذکر است در خاتمه این دیدار مدیر کل زندان های استان با اهداء لوح از سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی تقدیر نمود .پایان خبر / م