نشست تخصصی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با مسئولین اجرایی ، قضایی و فرهنگی شهرستان شیروان

به منظور توسعه فعالیت ها و برنامه های قرآنی، دینی و فرهنگی و اشتغال دربین زندانیان شیروان ، نشست تخصصی محمدی مدیر کل زندانهای استان خراسان شمالی با حضور امام جمعه ، فرماندار و دادستان شهرستان شیروان در دفتر فرمانداری شیروان برگزار گردید .

محمدی مدیر کل زندانهای استان در این نشست به ارائه گزارشی  از  عملکرد زندانهای استان در حوزه های مختلف فرهنگی ، آموزشی ، بهداشت و درمان ، قضائی و ستاد دیه پرداخت  و هدف کارکنان سنگر اصلاح و تربیت را بازپروری زندانیان، بازگشت سالم آنان به جامعه ، حمایت از خانواده های زندانیان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

وی بیان داشت : بخش اعظمی از فعالیت های اصلاحی و تربیتی با رویکرد فرهنگی و مذهبی و با تأسی از دستورات قرآن کریم در سطح زندان ها پیاده سازی شده است و بازسازگاری اجتماعی زندانیان مطلوب ترین نتیجه این مهم بوده است.

محمدی خاطر نشان ساخت : رویکرد فعالیت های زندانبانی اسلامی، قرآنی و نماز محور است و در زندانهای استان ضمن تعامل با دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی و حمایتی از ظرفیت و توان آنها در راستای بهبود فرایند کار استفاده می شود.

حجت الاسلام کوثری امام جمعه شيروان نیز در این نشست ، آموزش مهارت های اساسی زندگی را در کانون خانواده ها به منظور پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی مهم و تاثیر گذار خواند و به نوع برخورد با زندانیان و رعایت کرامت انسانی و حفظ شخصیت آنها تأکید نمود .

 ایشان با بیان احادیث و روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام در خصوص اهمیت اصلاح و هدایت افراد به راه درست، خاطر نشان کرد: این هنر زندانبانی است که زمینه انقلاب روحی و بازگشت به فطرت پاک را برای مددجویان فراهم کنند و در این مسیر ما نیز برای تحقق اهداف سازمانی و همکاری بیش از پیش اعلام آمادگی می نمائیم .

مرآتی فرماندار و رئیس شورای تأمین این شهرستان نیز با اشاره به شرایط خاص و سخت شغل زندانبانی که بخش مهمی از مقوله تامین امنیت جامعه را شامل می شود و تشریح روند برنامه های اجرایی و مشکلات موجود زندان شیروان در خصوص رفع مشکلات موجود قول مساعدت و همکاری لازم را داد .

شایان ذکر است هدایتی نیا دادستان شیروان نیز در این نشست بر حمایت دستگاههای فرهنگی و اجرایی شهرستان از برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان شیروان تاکید نمود .