نشست تخصصی « رونق تولید و اشتغال در زندانهای خراسان شمالی » با حضورمعاونین استاندار و برخی از مدیران دستگاههای اجرایی

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی از چتر حمایتی استانداری خراسان شمالی در راستای رونق اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان خبر داد .

محمدی در حاشیه نشست تخصصی راهکار‌های رونق اشتغال در زندانهای استان که با حضورمعاونین استاندار خراسان شمالی و برخی از مدیران دستگاههای متولی  در سالن جلسات استانداری برگزارشد اظهار داشت : ایجاد بسترهای  اشتغال و تولید برای زندانیان و خانواده‌های آنان در سالی که مقام معظم رهبری آن را به سال رونق تولید نامگذاری کرده اند، می تواند تحقق این شعار را بدنبال داشته باشد.

مدیر کل زندانهای استان در این نشست با بیان اینکه اشتغال عمومي چتر حمايتي را براي گروه هاي آسيب پذير جامعه فراهم مي كند تصریح کرد : در تمامی زندانهای سطح استان امکانات و شرایط مساعد جهت حضور زندانیان در کارگاه‌های حرفه آموزی فراهم شده تا به این ترتیب ضمن کسب مهارت در مدت زمان تحمل حبس، از یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی که همان بیکاری است، مصون بمانند.

وی با اشاره به اینکه اشتغال پایدار مهمترین برنامه اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان است، افزود: در حال حاضر با همکاری فنی و حرفه ای استان، جهاد کشاورزی، دوره های آموزشی مهارت شغلی، متناسب با نیاز جامعه در مجتمع های اشتغال و حرفه آموزی زندان ها ی تابعه فعال است و زندانیان در این دوره ها آموزش می بینند و پس از دریافت گواهینامه و آزادی از زندان با اولویت به بانک های عامل جهت دریافت وام خود اشتغال از طریق مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج معرفی می شوند.

حیاتی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست از دستگاه های اجرایی متولی خواست تا موضوع اشتغال پایدار زندانیان و خانواده های آنان را مورد توجه بیشتری قرار دهند و حمایت های لازم را داشته باشند .