نسیم آزادی و رافت اسلامی در زندان های خراسان شمالی با آزادی ۶۵ زندانی

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و به منظور بزرگداشت مقام و منزلت زن ، در اجرای برنامه های قوه قضائیه و سیاستهای کاهش جمعیت کیفری ۶۵نفر از مددجویان زندان های خراسان شمالی آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند .

در مراسمی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین جعفری رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی ، پورمند مدیرکل قضایی ، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و محمدی مدیر کل زندان های استان و جمعی از مسئولین و مددجویان در سالن آمفی تئاتر زندان بجنورد برگزار شد ۶۵ نفر از زندانیان آزاد شدند .

رئیس کل دادگستری استان در این مراسم با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران مددجویان را به عبرت گیری از سیره ائمه اطهار علیهم السلام سفارش نمود .

محمدی مدیر کل زندان های استان نیزدر این مراسم با بیان این که در سطح زندان های استان ۴۱ نفر از مددجویان مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند تصریح کرد : از این تعداد۹ نفر مشمول تخفیف مجازات  و ۳۲ نفرنیز آزاد و به آغوش گرم خانواده باز گشتند.

مدیر کل زندان های استان همچنین اظهار داشت : ۳۰ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد نیز در دهه مبارک فجر از محل کمک ستاد دیه استان و کمک خیرین آزاد و ۳ مددجو نیز با پیگیری های واحد مددکاری زندان از شکات أخذ رضایت و موجبات آزادی آنان از زندان فراهم گردید.

محمدی دراین مراسم طی سخنانی تصریح کرد : برای اینکه زندانی بتواند از رأفت اسلامی برخوردار باشد باید مواردی را رعایت کند که در میان آنها، در پیش گرفتن اخلاق و رفتار مناسب در زندان و تاثیرگذاری بر سایر مددجویان، از نکات اصلی به شمار می‌رود.

مدیر کل زندان های استان در خاتمه این مراسم اظهار داشت : هم اکنون با اجرای دقیق سیاست‌های قوه و توجه به کاهش جمعیت کیفری زندانها هیچ زندانی زن جرائم غیر عمد در استان وجود ندارد .پایان خبر / م