معاون هماهنگی امور استانهای ستاد اقامه نماز کشور در زندان بجنورد: نمازپناهگاهی امن برای مصون بودن از وسوسه های نفسانی

دریس معاون هماهنگی امور استانهای ستاد اقامه نمازکشور با سفر به خراسان شمالی درزندان مرکزی بجنورد نیز حضور یافت و ضمن سخنرانی برای کارکنان،پرسنل وظیفه از برکات نماز و شیوه های دعوت به این فریضه الهی سخن گفت.

معاون هماهنگی امور استانهای ستاد اقامه نماز کشور

معاون هماهنگی امور استانهای ستاداقامه نماز کشور که در راستای القاء روح امید و نشاط و روآوردن به استغفار و یافتن خویشتن و ادامه زندگی سالم سخن می گفت با تکیه بر روایات و احادیثی از ائمه معصومین(ع)، تنها پناهگاه انسان را برای ایمن و مصون بودن از حملات شیطانی را نماز دانست و خاطر نشان ساخت:کسانی می توانند راه رستگاری را پیشه کنند که در اقامه نماز خشوع داشته باشند .

وی با اشاره به اهمیت فریضه الهی نماز به پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس سالیانه نماز اشاره نمود و خاظر نشان ساخت: پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس سالیانه نماز حاوی مطالب عمیق علمی است که با مطالعه هر بار آن می توان به اهمیت و جایگاه این فریضه الهی در سالم سازی جامعه اسلامی پی برد.

معاون هماهنگی امور استانها و روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشوردر ادامه سخنان خود ضمن تشریح راهکارهای حضور قلبی در اقامه نماز تصریح کرد: نماز انسان باید مخاطب ،انگیزه و هدف داشته باشد و از مستمعین حاضر در جلسه خواست تا با اقامه نماز اول وقت و مشارکت در نماز جماعت بر اهمیت و اثربخشی این فریضه الهی بیفزایند.

وی با قرائت حدیثی از امام صادق (ع) به بیان انواع روابط پرداخت و رابطه انسان با خداوند تبارک و تعالی را بهترین نوع رابطه و نماز و قرآن را نمود عینی این ارتباط دانست و گسترش آسیب های اجتماعی را متأسفانه محصول سستی و قطع ارتباط انسان با خداوند برشمرد.

معاون هماهنگی امور استانها و روابط عمومی ستاد اقامه نماز در پایان ضمن تشکر از اهتمام سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ترویج فرهنگ اقامه نماز و توفیقات این سازمان در اجلاسیه هرساله سراسری نماز، ازمجموعه زندانهای استان خراسان شمالی به عنوان یک مجموعه پیشتاز در این حوزه یاد کرد و اعلام داشت: اختصاص بهترین مکان ها به نماز خانه ها و ساخت زیباترین نمازخانه ها در زندانهای استان نشان تفکر عمقی و اعتقاد قلبی به این فریضه الهی است که در این خصوص از اهتمام پژمان پروین مدیرکل زندانهای استان و همکاران وی نهایت سپاس و تشکر ستاد اقامه نماز کشور را اعلام می دارم.

زندان بجنورد

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*