معاون قضایی دادستان کل کشور در بازدید از زندان بجنورد : اقدامات انجام گرفته در این زندان بالاتر از استانداردهای جهانی است

سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در سفر به استان خراسان شمالی به اتفاق هیئت همراه و دادستان بجنورد از قسمت های مختلف زندان مرکزی بجنورد بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های اصلاحی و تربیتی این زندان قرار گرفت.

در جریان این بازدید که بازدیدکنندگان را پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان همراهی می نمود در توضیحاتی به اصلاحات انجام گرفته در زندانهای استان از جمله زندان بجنورد اشاره نمود و اعلام داشت : بیش از ۱۲۵۰۰ متر مربع فضای جدید در زندانهای استان احداث و بیش از ۵۰۰۰ متر فضای فیزیکی زندانهای استان بازسازی و بهسازی شده است.

پروین با اشاره به اینکه لازمه کار علمی اصلاح و تربیت، وجود ابزار لازم از جمله فضای فیزیکی مناسب است اظهار داشت: تلاش نموده ایم تا ضمن توجه در اجرای سیاست های کاهش جمعیت کیفری ، سرانه فضای فیزیکی زندانهای استان نیز از استاداردهای لازم برخوردار گردد که الحمدالله این امر محقق و با این اقدام،انجام فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندانهای خراسان شمالی تسهیل شده است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به اینکه درفضاهای ایجاد شده از فن آوری و متدهای روز استفاده شده است اعلام نمود: ایجاد مراکزی همچون آشپزخانه صنعتی و خبازخانه ضمن ارتقاء کیفیت، موضوع پیشگیری از اسراف و استفاده بهینه مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

پژمان پروین تلاش در راستای توانمند سازی و بازگشت مطلوب زندانیان به جامعه را هدف غائی زندانها دانست و خاطر نشان ساخت: با ایجاد دوسوله اشتغال و حرفه آموزی در زندان مرکزی بجنورد ضمن دست یابی به این هدف مهم مسیر کمک به خانواده زندانیان از نهادهای حمایتی به کسب درآمد مددجویان در زندان تغییر مسیر داده است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به اینکه کلیه فعالیت های اصلاحی و تربیتی برپایه برنامه های فرهنگی و اعتقادی بنا شده است ساخت مجموعه فرهنگی در این زندان را بدین منظور دانست و اعلام داشت: تلاش نموده ایم تا بهترین و زیباترین مکان هر زندان را به نمازخانه آن زندان اختصاص دهیم.

سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور نیز در این بازدید ضمن تمجید از فعالیت ها و اصلاحات صورت گرفته در زندان مرکزی بجنورد نگاه به کرامت انسانی را در این مجموعه ستود و اعلام داشت:در قسمت هایی که مورد بازدید فرار گرفت اقدامات انجام گرفته برابروحتی بالاتر از استانداردهای جهانی است و این اقدامات را نشانه بارز زحمات شبانه روزی و خالصانه مجموعه زندانهای استان دانست.

معاون قضایی دادستان کل کشور در جریان بازدید خود در زندان مرکزی بجنورد با حضور دردارالقرآن و نمازخانه جدید الاحداث این زندان و مشاهده فعالیت های قرآنی مددجویان،در جمع مددجویان حاضر در این بخش از تأثیرو نفوذ قرآن در سعادت بشر سخن گفت واظهار داشت: نفوذ قرآن در دل انقلاب ایجاد می کند و انسان با تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) می تواند از پایین ترین رتبه به عالی ترین درجات انسانی برسد.

عمرانی خطاب به مددجویان فعال در برنامه های قرآنی و فرهنگی زندان بجنورد از آنان خواست تا از فرصت پیش آمده و امکانات تهیه شده نهایت استفاده را برده و زمینه بازگشت سعادتمندانه خود به خانواده و جامعه را فراهم نمایند.

معاون قضایی دادستان کل کشور در پایان بازدید خود از زندان مرکزی بجنورد در یادداشتی از زحمات مدیر کل زندانهای استان و همکاران وی تقدیر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*