معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان هادر آئین تکریم و معارفه مدیر کل زندانهای خراسان شمالی : شاخص زندان های خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر است – زندان برای مجازات نیست بلکه مکانی برای تربیت انسان ها است

آئین تکریم و معارفه مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با حضور قهرمانی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ، نوروزی مشاور رئیس سازمان ومدیر کل اداره ارزیابی عملکرد ،بازرسی ورسیدگی به شکایات سازمان زندانهای کشور ، رئیس کل دادگستری استان ، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی و جمع کثیری از مقامات قضایی و اجرایی ، اعضای شورای قضایی، مدیران و کارکنان قضایی و زندان های استان در سالن جلسات دادگستری برگزار و مجتبی محمدی به عنوان مدیر کل زندانهای خراسان شمالی منصوب گردید .

قهرمانی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل زندان های خراسان شمالی تشکیل سازمان زندان ها را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اعلام کرد و افزود: سازمان زندان ها به عنوان یکی از ارکان مهم اجرای مجازات کشور وظیفه اجرای مجازات حبس را برعهده دارد اما هدف اصلی در زندان انسان سازی است.

قهرمانی افزود: باتوجه به ارزشی که هر انسان به عنوان اشرف مخلوقات دارد، توسعه فیزیکی زندان ها در دستور کار قرار دارد چرا که معتقدیم زندان برای مجازات نیست بلکه مکانی برای تربیت انسان ها است.

وی با بیان اینکه زندانی شدن برخی از انسان ها به دلیل ناکارآمدی سایر نهادهای مسئول است، گفت: تهدیدات و هجمه هایی که از سوی دشمنان نظام برای جمهوری اسلامی ایران طراحی شده در کنار کم کاری برخی دستگاه ها زمینه زندانی شدن برخی افراد را فراهم می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان ها گفت: قطعا هر انسانی ظرفیت تغییر و شروع دوباره برای ورود به جامعه را دارد، بنابراین باید جایگاه افراد حفظ شود.

وی درباره توجه مقام معظم رهبری به سازمان زندان های کشور، بیان کرد: باتوجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، سازمان زندان ها به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو در کاهش آسیب های اجتماعی معرفی شد.

قهرمانی افزود : شاخص زندان های خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر است .

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری رئیس کل دادگستری استان نیز در ابتدای این مراسم در سخنانی اظهار داشت : انقلاب اسلامی ایران تحولی بنیادین در مسیر زندگی ایجاد کرد. وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی، این شریعت مقدس پس از مدت‌ها غفلت احیاء و امام خمینی (ره) منجی و احیا کننده اسلام ناب محمدی لقب گرفت.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی پاسداری و صیانت از ارزش‌ها و همچنین پایداری در مسیر حق و دینداری را از جمله ویژگی‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: انقلاب اسلامی انقلاب ارزش‌ها و فضیلت‌های فراموش شده در جامعه مسلمین است که امروز خواری در چشم استکبار جهانی شده است.

وی با اشاره به اینکه در انقلاب فرهنگی نباید شاهد این همه جرم و جرائم باشیم افزود:  دین مبین اسلام بر روی موضوعاتی چون زندان و حبس مانور نداده و این افتخار دین اسلام محسوب می‌شود چرا که بنای اسلام کاهش حبس‌شدگان و زندانیان است.

جعفری با بیان اینکه کاهش جمعیت کیفری در دستور کار قضایی قرار دارد اضافه کرد: علی‌رغم اینکه کاهش جمعیت کیفری در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد اما افراد شرور، فاسد و مفسد که برای جامعه مضر و مهلک هستند باید در زندان محبوس شوند تا جامعه دچار اختلال نشود.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در پایان عملکرد زندان‌های خراسان‌شمالی را مثبت عنوان کرد و افزود: امروزه بیش از هر زمان دیگری اصلاح و اجرای صحیح قوانین در کشور ضرورت دارد.

ولی الله حیاتی معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم طی سخنانی خاطر نشان ساخت: امروز زندان های کشور به کانون اصلاح و تربیت با حفظ کرامت انسانی تبدیل شده در حالی که در کشورهای غربی کرامت انسانی در زندان ها هیچ جایگاهی ندارد.

حیاتی افزود : امروز در سایه تعالیم ارزشمند انقلاب اسلامی زندان ها به کانون انسان سازی مبدل شده اند و اقدامات شاخصی برای زندانیان از جمله کارآفرینی و ایجاد اشتغال و برگشت به جامعه هم انجام شده است.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی بیان کرد: ما آزمون های بزرگی را در این انقلاب پس داده ایم اما روحیه از خودگذشتگی، ایثار و خدمت بی منت ، درس هایی است که از این آزمون ها گرفته ایم.

شایان ذکر است پژمان پروین نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از اقدامات دو سال و نیم اخیر از ارشاد ،همکاری و همراهی مسؤلین سازمانی و استانی از جمله نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان،استانداران استان ، معاونین و مدیران اجرایی استان،رئیس کل دادگستری استان و مراجع قضایی ، دادستان مرکز استان ، اعضای شورای قضایی و مجموعه مسئولین کارکنان زندانهای استان تقدیر و تشکر کرد .

گفتنی است، در این آیین از زحمات پژمان پروین مدیرکل سابق زندان های خراسان شمالی قدردانی و مجتبی محمدی به عنوان مدیرکل جدید زندان ها معرفی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*