مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان ، با حضور مدیر کل زندانهای خراسان شمالی

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی به اتفاق رؤسای ستادی اداره کل با حضور در جمع مددجویان زندان بجنورد در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عزاداری کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای خراسان شمالی ، همزمان با دهه اول محرم و با هدف تقویت باورهای دینی و تبیین قیام عاشورا ، در زندانهای استان از جمله زندان بجنورد ، شیروان ، اندرزگاه نسوان ،کانون اصلاح و تربیت و زندان اسفراین با حضورکارکنان و مددجویان فعالیت هایی چون روضه خوانی، مداحی، سخنرانی روحانیون، توزیع نذورات، محافل انس با قرآن، مسابقات کتابخوانی، قرائت زیارت ها و ادعیه ، برنامه های فرهنگی و هنری با شکوه خاصی برگزار می گردد.

زندانیان به صورت داوطلبانه با حضوری حداکثری در مراسمات مذکور شرکت می کنند و برنامه های یاد شده برای کلیه گروه های هدف اجرا می شود.

بر اساس پیگیری های صورت گرفته از سوی فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای خراسان شمالی ، ۳ نفر مبلغ اعزامی از سوی دفتر پژوهشهای اسلامی سازمان زندانها به همراه ۱۱ نفر روحانی ثابت در زندانهای استان در این ایام مشغول به فعالیت بوده و برنامه های فرهنگی و مذهبی با محوریت بصیرت عاشورایی یکی از محورهای اصلی حضور مبلغین در دهه امر به معروف و نهی از منکر در زندانهای خراسان شمالی می باشد.

مشاوره مذهبی مددجویان و سربازان وظیفه ، پاسخگویی به مسائل شرعی ، سخنرانی با موضوعات اهمیت قیام عاشورا و لزوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جمع مددجویان و سربازان ، اقامه نمازهای جماعت در اندرزگاهها از جمله برنامه های فرهنگی مبلغین در دهه اول محرم در زندان ها می باشد .