مدیر کل زندان های خراسان شمالی درشورای اداری و برنامه ریزی : تلاش و کار جهادی در راستای برنامه های اصلاحی ، تربیتی و تامینی

ششمین نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی به ریاست مجتبی محمدی مدیرکل وبا حضور رؤسای ادارات ستادی و زندانها در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

مجتبی محمدی در این جلسه در سخنانی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از مجاهدان جبهه مقاومت اظهارکرد: شهادت سرافرازنه حاج قاسم سلیمانی به دست جنایتکاران متجاوز، هرچند این عزیز را به مقصد دیرینه اش که همان رسیدن به شهد شیرین شهادت بود رساند، اما خون پاک آن‌ها جان تازه‌ای به انسجام ملی و مقاومت اسلامی خواهند داد.

مدیر کل زندان های خراسان شمالی در بخش دیگر از سخنان خود در این نشست خطاب به رؤسای ستادی تصریح کرد : با استفاده صحیح و مفید از امکانات و منابع موجود و نیز هماهنگی میان واحدها ، تقسیم کار ، راهنمایی و نظارت بر امورات ،  فعالیتهای کارکنان را در جهت اهداف سازمانی رهبری نموده و در میدان کار و عمل وظایف خود را به خوبی انجام دهیم .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه به نقش زندانبانان دربازپروری، ایجاد امنیت و آرامش در زندان اشاره ای کرد و خطاب به روسای زندانها گفت : روسای زندانهای سعی کنند در طول هفته نشست صمیمی با کارکنان مجموعه خودداشته باشند که این امر می تواند در آرامش روحی وروانی کارکنان وهمچنین کاهش استرس آنها موثر واقع باشد.

محمدی افزود : به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان ها، پیگیری پرونده قضایی زندانیان در اولویت برنامه های کاری اجرای احکام و مددکاران قرار گیرد و در تعامل با مراجع قضایی درخصوص مرخصی پایان حبس، آزادی مشروط، اعسار، تعلیق و تخفیف مجازات اقدام شود.

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی در ادامه خواستار بازدید روسای  ستاد اداره کل از مجموعه زندانهای استان شد وافزود : روسای ستادی اداره کل با حضور بیشتر در سطح زندانهای استان و مواجهه حضوری با نیروهای شاغل در زندانها ضمن تشریح سیاست های سازمانی ، نسبت به اقدامات انجام گرفته اطلاع رسانی لازم را انجام دهندتا نیروهای صف نیزبتوانند  در کم وکیف اقداماتی که قرار است انجام دهند قرار بگیرند.

محمدی در بخش پایانی سخنان خود بر ارتقاء اصول امنیتی وحفاظتی زندانها تأکید و خاطر نشان ساخت : اثر گذاری همه  برنامه ها در زندان منوط به ایجاد امنیت خواهدبود.

گفتنی است در ادامه این نشست رؤسای زندان ها و مسؤولین ستادی مشکلات حوزه کاری خود را مطرح و مدیرکل زندان های استان رهنمود های لازم را صادر نمود. پایان خبر *م