مدیر کل زندانها ی خراسان شمالی در نشستی با مسؤلین نظارتی و امنیتی زندانها:تأکید بر اجرای صحیح قوانین وپرهیز از انجام اقدمات سلیقه ای

نشست تخصصی راهبردی مسئولین حفاظت و اطلاعات ، بازرسی ، فرماندهان یگان حفاظت و قرارگاه ها و رؤسای اندرزگاه های زندانهای استان خراسان شمالی به منظور هماهنگی بیشتر در ایجاد نظم و آرامش و رعایت دستورالعمل های سازمانی در محل سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار گردید .

مدیر کل زندانها ی خراسان شمالی در نشستی با مسؤلین نظارتی و امنیتی زندانها

در این نشست تخصصی پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در سخنانی به حساسیت کار زندانبانی اشاره نمود و اعلام داشت: توجه ویژه به تمام جوانب و حساسیت ودرک عمقی از کلیه اقدامات و برنامه های در حال انجام لازمه کار در محیطی همچون زندان می باشد.

وی کار در زندان را با توجه به موقعیت و کارکرد زندان معطوف به ساعت خاصی ندانست وازآن به عنوان یک کار شبانه روزی یادکرد و تصریح نمود: اگر برنامه ریزی را لازمه انجام یک کار صحیح بدانیم مانیز باید برای تمام اوقات شبانه روزی در زندانها باید برنامه متناسب با زمان داشته باشیم.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با تشریح فرصت ها و تهدیدهای موجود در محیط های جمعی همچون زندان انجام اقداماتی همچون شناخت کافی مسؤلین از و ضعیت فردی واجتماعی مددجویان،ارائه مشاوره های فردی،تخلیه روانی،سبب شناسی بروز رفتارهای پرخطر،را بسیار در ایجاد یک محیط جمعی سالم لازم دانست و اظهار داشت:باید با کیاست کلیه رفتارهای مددجویان تحت نظر قرار گیرد.

پروین در ادامه به اهمیت قانون و اجرای صحیح آن اشاره نمود و اعلام داشت: انجام امورات قانونی و تبعیت از قوانین و دستورالعمل های سازمانی باید نصب العین مسؤلین و به ویژه مسؤلین زندان قرار گیرد ودر اعطاء تسهیلاتی همچون مرخصی،رأی باز،ملاقات یا اتخاذ تصمیماتی در شورای انضباطی برپایه قوانین و به ویژه آئین نامه سازمان زندانها باشد وبر پرهیز از تصمیمات سلیقه ای تأکید نمود.

مدیر کل زندانهای استان رعایت دستورالعمل ها،وظیفه شناسی،حفظ کرامت انسانی، ورعایت عدالت را منتج به رعایت حقوق شهروندی دانست واز مسؤلین اجرایی و نظارتی در این نشست خواست تا به عدالت رفتار نمودن را سرلوحه امورات خود قرار دهند و از آسیب تهدید آمیز بی عدالتی در مجموعه ای همچون زندان پیشگیری نمایند.

پژمان پروین در ادامه به اثربخشی اقدامات نیز اشاره نمود و خاطر نشان ساخت : اثربخشی اقدامات ما باید به طور متناوب مورد ارزیابی قرار گیرد تا ضمن شناخت کاستی ها بر رفع آن اقدام لازم انجام پذیرد.وی اعلام داشت اگر به دنبال تغییر رفتار مددجویان و تلاش در بازگشت خوب آنها به جامعه هستیم باید دانش محور وقانون مند اقدام نماییم و از انجام امور سلیقه ای به شدت پرهیز نماییم.

مدیر کل زندانها ی خراسان شمالی در نشستی با مسؤلین نظارتی و امنیتی زندانها

اهتمام در حل مشکلات زندانیان ، گسترش معاضدت های قضایی و حمایتی ، رعایت صرفه جویی ، پیشگیری از تبعیض و قومیت گرایی ، مدیریت افکار زندانیان ، اهتمام در جلوگیری از ورود اشیاء ممنوعه به زندان ، نظارت بیشتر بر اعطاء ملاقاتها ، تفکیک و طبقه بندی زندانیان ، هوشیاری لازم در حفاظت فیزیکی از محیط پیرامونی زندان ،استقرار امنیت پایدار ، نظارت بر اعزامها بویژه اعزام به مراکز درمانی،حفظ منابع سازمانی و شناسایی گلوگاههای فساد خیز از جمله مواردی بود که در این نشست مورد تاکید مدیر کل زندانهای استان قرار گرفت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*