مدیر کل زندانها ی استان خراسان شمالی در مراسم تجلیل از فعالین نماز و تأکید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی در سال ۹۸

در نشستی تخصصی که با حضورحجت الاسلام والمسلمین احمدی فر رئیس ستاد اقامه نماز استان ، مسؤلین فرهنگی ستاد اداره کل و زندانهای استان خراسان شمالی در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی سال ۹۸ در فرایند اصلاح و تربیت تأکید گردید.

در این نشست تخصصی مجتبی محمدی مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به اهمیت و جایگاه فعالیت های فرهنگی و تربیتی در چرخه اصلاح و تربیت مددجویان اشاره نمود و اعلام داشت: دست یابی به اهداف متعالی سازمانی در گرو غنی سازی فعالیت های فرهنگی و تربیتی است .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی خاطر نشان ساخت : بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه در سایه برنامه های فرهنگی و تربیتی میسر خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه انجام امور اصلاحی و تربیتی از جمله فعالیت های فرهنگی و تربیتی تضمین کننده ایجاد امنیت پایدار در زندانها است بر موضوع مهم برنامه ریزی مدون در اجرای برنامه های فرهنگی تأکید و از آن به عنوان جهاد فرهنگی یاد نمود .

مدیر کل زندانهای استان همچنین از برگزاری سه وعده نماز جماعت در ۳۱ مکان از نمازخانه زندانهای استان با حضور ۱۶ نفر از روحانیون خبرداد .

حجت الاسلام رضا احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی نیز در این نشست٬ فرصت اقامه نماز را یک فرصت طلایی در اختیار نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: باید همگان این نعمت الهی را قدر شمرده و در راستای ترویج عملی این فریضه انسان‌ساز در نهادها و دستگاه های اجرایی استان تلاش کنیم.

اهتمام در برگزاری مناسبتهای ملی و مذهبی ، اجرای دستورالعمل و بخشنامه های سازمانی ، تشویق مددجویان در جهت حضور فعال در نمازهای جماعت ، تعامل و همکاری با ستاد اقامه نماز  وشورای امر به معروف و نهی از منکر،ارزیابی و مستند سازی مداوم فعالیت های فرهنگی و تربیتی، افزایش تعداد روحانیون و مبلغان و اصلاح قراردادهای ائمه جماعات و روحانیون شاغل در زندانهای استان از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان در این نشست بر اجرای آن در سال ۹۸ تاکید مضاعف نمود .

تجلیل از فعالین امر نماز با هدایایی از سوی مدیر کل زندانهای استان با حضور حجت الاسلام رضا احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی ، پایان بخش جلسه ستادی ابلاغ برنامه های فرهنگی و تربیتی سال ۹۸ بود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*