مدیر کل زندانها ی استان خراسان شمالی در نشست بامسؤلین و کارشناسان فرهنگی و تأکید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی

در نشستی تخصصی و راهبردی که با حضور مسؤلین فرهنگی زندانهای استان خراسان شمالی در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی در فرایند اصلاح و تربیت تأکید گردید.

مدیر کل زندانها ی استان خراسان شمالی در نشست بامسؤلین و کارشناسان فرهنگی

در این نشست تخصصی پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به اهمیت و جایگاه فعالیت های فرهنگب و تربیتی در چرخه اصلاح و تربیت مددجویان اشاره نمود و اعلام داشت: دست یابی به اهداف متعالی سازمانی در گرو غنی سازی فعالیت های فرهنگی و تربیتی است .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با تشریح موقعیت زندان و اهداف برنامه های فرهنگی و تربیتی خطاب به مسؤلین فرهنگی زندانها اعلام داشت: هر اقدام فرهنگی که منجر به آگاه سازی و هنجار سازی شود کمک به بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه و پیشگیری از بازگشت مجدد آنان به زندان را به همراه خواهد داشت.

پژمان پروین با اشاره به محوریت برنامه های اصلاحی و تربیتی بر پایه برنامه های فرهنگی بر گسترده بودن این فعالیت ها تأکید نمود و خاظر نشان ساخت : برای انجام امور فرهنگی نباید به یک واحد و یا اداره فرهنگی بسنده نمود بلکه باید تفکر کلیه کارکنان زندانها تفکر فرهنگی و تربیتی باشد و به عنوان معین واحد فرهنگی و تربیتی را یاری رسان باشند.

وی با اشاره به اینکه انجام امور اصلاحی و تربیتی از جمله فعالیت های فرهنگی و تربیتی تضمین کننده ایجاد امنیت پایدار در زندانها است بر موضوع مهم برنامه ریزی مدون در اجرای برنامه های فرهنگی تأکید و از آن به عنوان جهاد فرهنگی یاد نمود و خاظر نشان ساخت مسؤلین فرهنگی و کارشناسان این حوزه رسالت خطیری در زندانها عهده دار می باشند که انجام مطلوب آن نیازمند وقت گذاری بیشتر و حضور مستمر مسؤلین و کارشناسان فرهنگی در زندانهاست.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی از ایجاد فضاهای فیزیکی جهت انجام فعالیت های فرهنگی در زندانهای استان در دوساله اخیر را به عنوان یک اقدام فوق العاده یاد نمود واعلام داشت با ایجاد فضاهای ایجاد شده انتظار ما در انجام فعالیت های اثر بخش فرهنگی دو چندان شده است واین اهتمام کارکنان حوزه فرهنگی را در انجام برنامه های نرم افزاری این حوزه طلب می نماید.

مدیر کل زندانها ی استان خراسان شمالی در نشست بامسؤلین و کارشناسان فرهنگی

اهتمام در برگزاری مناسبتهای ملی و مذهبی ، تشویق مددجویان در جهت حضور فعال در نمازهای جماعت ، تعامل و همکاری با ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف و نهی از منکر،ارزیابی مداوم فعالیت های فرهنگی و تربیتی، پیگیری امور تحصیلی مددجویان و فرزندان مددجویان از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان در این نشست بر اجرای آن تاکید مضاعف نمود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*