مدیر کل زندانهای خراسان شمالی مطرح کرد : کاهش چشمگیر بازگشت به زندان با اشتغال پایدار

جلسه ستاد خیران توسعه اشتغال پایدار زندانیان خراسان شمالی با حضور سانگرد مدیر آموزش و اشتغال ستاد مرکزی بنیاد تعاون زندانیان کشور ، محمدی مدیر کل زندانهای استان ، مسلم محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد ، موفق مدیر کل امور اقتصادی استانداری و برخی از مسئولان، کارآفرینان، تولیدکنندگان، صاحبان صنایع و خیرین به میزبانی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی برگزار گردید.

محمدی مدیر کل زندانهای استان در این جلسه با بیان اینکه اشتغال پایدار نرخ بازگشت به زندان را کاهش خواهد داد اشتغال پایدار و حرفه‌آموزی زندانیان را از مهم‌ترین برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌های استان برشمرد و اظهار داشت:  با حمایت دستگاههای اجرایی و استانداری خراسان شمالی تلاش می‌کنیم با توسعه اقدامات حمایتی بسترهای لازم را برای اشتغال بعد از آزادی زندانیان نیز فراهم کنیم.

سانگرد مدیر آموزش و اشتغال ستاد مرکزی بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در این جلسه گفت: اشتغال بهترین روش برای اصلاح زندانیان است و در این رابطه به کمک بخش خصوصی نیازمندیم.

سانگرد در ستاد خیران توسعه اشتغال پایدار زندانیان خراسان شمالی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار شغل برای مددجویان زندانی فراهم شده است، اظهار کرد: این تعداد شغل در ۹۵۰ واحد صنعتی ایجاد شده است.

مدیر آموزش و اشتغال بنیاد تعاون زندانیان کشور ادامه داد: تاکنون پنج هزار شغل پایدار در خارج از زندان توسط این بنیاد ایجاد شده است.

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد نیز در این جلسه بر اشتغال واقعی و پایدار برای مددجویان تاکید کرد و گفت: خوشبختانه فضای کارگاهی در زندان‌های استان بسیار مناسب است و ظرفیت خوبی نیز ایجاد شده است.

محمدیاران اظهار داشت: هم اکنون به فضاهای بیرون از زندان برای پذیرش مددجویان داوطلب کار نیاز داریم و از صنایع و تولید کننده ها می‌خواهیم از زندانیان آزاد شده از زندان‌ها نیز بکارگیری کنند .

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی هم در این نشست گفت: این جلسه با هدف اشتغال پایدار، کاهش آسیب‌های اجتماعی، کسب درآمد و معاش برای زندانیان استان برگزار شده است.

صمدی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلیل وقوع جرم بیکاری است افزود: سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال زندانیان و تأمین رفاه و کمک به معیشت خانواده زندانیان می‌تواند زمینه اصلاح و تربیت آنان را فراهم کند.

وی افزود: نگاه جامعه به اشتغال زندانیان باید تغییر کند چرا که این مهم علاوه بر بهبود معاش زندانیان و خانواده آنها، بهبود سلامت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است دراین نشست کارآفرینان، تولیدکنندگان، صاحبان صنایع و خیرین پیرامون اشتغال پایدار زندانیان نظرات خود را مطرح نمودند.