مدیر کل زندانهای خراسان شمالی : فراهم نمودن موقعیت اشتغال و حرفه‌آموزی در زندانها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به رونق تولید

در نشست تخصصی محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با رؤسای ستادی اداره کل زندانهای استان که روز های آغازین سال ۹۸ در سالن جلسات اداره کل بر گزار شد بر فراهم نمودن موقعیت اشتغال و حرفه‌آموزی در زندانها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به رونق تولید تاکید گردید .

مدیر کل زندانهای استان در این نشست به شرح گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اصلاح و تربیت در زندان های استان طی سال ۹۷ پرداخت و چشم انداز اقدامات تأمینی و تربیتی را برای سال جدید نیز تشریح کرد.

مدیر کل زندانهای استان همچنین با اشاره به فراهم بودن زیرساختهای لازم حوزه اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان  ابراز امیدواری کرد : به یاری خدا و توفیق الهی در سال جاری نمایان‌تر از همه سال‌ها متناسب با شعار سال در این عرصه عمل کنیم و شاهد سالی سرشار از آرامش و نظم و امنیت در زندانها باشیم.

محمدی درادامه این نشست تخصصی اظهار کرد: اشتغالزایی زندانیان راهکار موثری برای فراگیری حرفه و شغل در دوران محکومیت زندانی است و زمینه ساز عدم برگشت مجدد آنان به زندان شده و روحیه امید به آینده را در بین مددجویان تقویت خواهد کرد.

 وی درخاتمه سخنان خود ، توجه به حقوق شهروندی و کرامت انسانی مددجویان را نیز به عنوان یکی از پیش نیازهای مهم در اجرای فرآیند حساس اصلاح و تربیت بر شمرد و برایجاد فرصت مناسب برای استفاده مثبت زندانی از وقت خود در زندان به نحوی که سازگاری مجدد وی با جامعه ، پس از آزادی مقدور باشد را مورد تاکید قرار داد .

در این نشست تخصصی در خصوص ایجاد اشتغال بهتر زندانیان و تحقق کلام مقام معظم رهبری مدظله العالی به منظور رونق تولید بحث و تبادل نظر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*