مدیر کل زندانهای خراسان شمالی : فراهم شدن زمینه آزادی ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان

محمدی دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی از تصمیم هیئت امناء ستاد دیه استان مبنی بر آزادی ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد زندانهای استان خبر داد .

در جلسه ستاد دیه استان که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری استان برگزار شد مدیر کل زندانهای استان اظهار داشت: فرهنگ ایثار و گذشت که برگرفته از مکتب امام حسین علیه السلام و عاشورا است، یکی از مهمترین و تأثیر گذارترین عواملی است که می توان با ترویج و توسعه و نیز بهره مندی از ظرفیت بسیار ارزشمند آن بسیاری از مشکلات را در جامعه حل نمود.

محمدی دراین جلسه تصریح کرد : خوشبختانه آمار ورودی زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای استان نسبت به ماههای گذشته کاهش یافته و اکنون ۹۸ نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان در حین تحمل حبس هستند .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با بیان اینکه در این نشست زمینه آزادی ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد فراهم گردید خاطر نشان ساخت : بدهی این ۱۲ نفر زندانی حدود ۳۰۰ میلیون تومان بود که این مبلغ از محل کمکهای خیرین وستاد دیه  تامین گردید .

دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی در خاتمه با اشاره به توفیقات استان در حوزه کاهش جمعیت کیفری زندانها بخشی از این توفیقات را مرهون مساعدت های ستاد دیه دانست و خاطر نشان ساخت : با تعامل بسیار خوب مراجع قضایی با زندانها و ستاد دیه محکومین حوادث رانندگی و همچنین حوادث کارگاهی به حداقل ممکن رسیده است.