مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در کمیته اشتغال و حرفه آموزی: پیشرفت محصول تلاش و اقدام جهادی

کمیته اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی به ریاست مدیر کل زندانها و دیگر اعضاء کمیته در محل سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار و بر اهمیت بخشیدن به موضوع مهم اشتغال و حرفه آموزی تأکید گردید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی

در این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن تشریح چرخه اصلاح و تربیت و اشاره به اهداف سازمانی،از اشتغال و کمک به بازتوانی و توانمند سازی زندانیان به عنوان یک اصل مهم و کلیدی یاد نمود و اعلام داشت:ایجادبسترهای مناسب و فراهم نمودن امکانات سخت افزاری نیازمند اقدامات اصولی و نرم افزاری به منظور دست یابی به اهداف مورد نظر است و خطاب به اعضای شورای اشتغال اعلام داشت: هرکدام از ما در مسؤلیتی که قرار گرفته ایم باید پاسخگو باشیم.

وی پیشرفت را ماحصل تلاش و اهتمام راسخ دانست و از مسؤلین اشتغال در زندانها خواست تا با اهتمام و پشتکار بیشتر به دنبال پیشرفت در این حوزه مهم تربیتی و اجتماعی باشند.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه به فواید مهم اشتغال و نقش مؤثر آن در توانمند سازی زندانیان پرداخت و اظهار داشت: اگر در حوزه اشتغال زندانیان به درستی و با ظرافت ویژه فعالیت نماییم قطعاً مسیر کمک به خانواده زندانیان را تغییر داده ایم.

وی ضمن ارج نهادن به کمک های نهادها و دستگاههای حمایتی از جمله انجمن های حمایت از زندانیان به خانواده زندانیان نیازمند این کمک ها را کافی ندانست و اعلام داشت با ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان میتوانیم مراجعه خانواده های آنان را به نهادهای حمایتی کاهش دهیم.

رئیس شورای اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی در ادامه به نقش کلیدی اشتغال در کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: افزایش اشتغال در بین مددجویان کاهش گرایش به آسیب های اجتماعی در درون خانواده ها را به همراه دارد و این از جمله وظایف خطیر ما در حوزه زندانبانی اسلامی است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی خطاب به رؤسای زندانهای حاضر در جلسه به موضوع مهم تبیین فلسفه و جایگاه اشتغال و حرفه آموزی در چرخه اصلاح و تربیت در بین کارکنان ومسؤلین مربوطه اشاره نمود و از آنان خواست تا با نگاهی متفاوت تر نسبت به گذشته به این موضوع خاص ومهم بپردازند.

اجرای دقیق دستور العمل های سازمانی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی- همکاری در گسترش فعالیت های صنایع دستی-ثبت روزانه اعزام به اشتغال مددجویان-استفاده بهینه از فضاهای اشتغال و حرفه اموزی ایجاد شده در زندانهاو مقایسه های آماری دقیق به صورت ماهیانه از جمله مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان در این جلسه بر آن تأکیدنمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*