مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست تخصصی و راهبردی بامسئولین و کارکنان امور مالی و پشتیبانی : شفاف سازی فرآیند انجام امور را در دستور کار خود قرار دهید

پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در نشستی تخصصی و راهبردی بامسئولین و کارکنان امور مالی و پشتیبانی زندانهای استان که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید بر نقش مؤثر این حوزه در سلامت اداری و اجرای برنامه های نرم افزاری به منظور تحقق اهداف سازمانی تأکید نمود.

نشست تخصصی و راهبردی مسئولین و کارکنان امور مالی و پشتیبانی

این نشست که به منظور تبادل اطلاعات و مروری بر نحوه اجرای فعالیت های مالی و پشتیبانی وبازنگری در فرایند اجرای مأموریت های این حوزه انجام گرفت بر موضوعاتی همچون ،شفافیت مالی و قانون گرایی تأکید گردید.

در این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن تشکر از زحمات کارکنان حوزه مالی و پشتیبانی در زندانهای استان بخش عمده ای از اقدامات انجام گرفته در زندانهای استان به ویژه در ایجاد فضاهای فیزیکی مناسب را مرهون تلاش کارکنان حوزه مالی و پشتیبانی دانست.

وی در ادامه با مرور بر نقش مؤثر واحدهای مالی و پشتیبانی بر رابطه مستمر و دائمی این بخش سازمانی با دیگر بخش ها اشاره نمود و خاطر نشان ساخت:. چنين ارتباط هايي هنگامي اهميت خود را بيشتر نمايان خواهد کرد که بدانيم بخش خريد و تدارکات نقش رابط و واسطه معتبري بين ارکان داخلي ، با بسياري از مراکز خارج از سازماني را نيز ايفا مي‌کندوعلاوه بر بخشها، فرايندهاي بسياري نيز در سازمانها  به وسيله فرايند خريد و تدارکات به يکديگر پيوند مي خورند.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به لازم وملزوم بودن سلامت اداری در این حوزه مهم اعلام داشت: لازمه فعالیت در واحدهای مالی و پشتیبانی سلامت نفسانی است که این سلامت تضمین کننده سلامت اداری نیز می باشد که الحمدالله در طول دو سال اخیر هیچ گزارشی مبنی بر سهل انگاری و تخطی و نیز سؤ استفاده مالی از طرف دستگاههای نظارتی برای ما گزارش نشده که این توفیقی است که به مدد همراهی شما عزیزان حاصل شده است.

پژمان پروین در ادامه بر حفظ بیت المال تأکید کرد وخطاب به مسؤلین و کارشناسان حوزه مالی و پشتیبانی زندانها اظهار داشت:صیانت از بیت المال وظیفه ذاتی شماست لذا باید با تدبیری مناسب و به صورت دوجانبه ازآن پاسداری نمایید تا هم به وظیفه ذاتی خود به درستی عمل نموده باشید وهم حقی از فرد یا افرادی ضایع نگردد.

وی رعایت اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف را به عنوان یک اقدام مهم و اساسی در زندانها برشمرد و خاطر نشان ساخت همه ما مسؤلیم تا بین مصرف و مصرف گرايي تفاوت قائل شویم چرا كه «مصرف» امری اجتناب ناپذیر در مجموعه ای همچون زندان هست که افراد به صورت گروهی و شبانه روزی در آن حضور دارند اما آنچه كه مذموم و موجب هدررفتن است، مصرف نامناسب، نامتعارف و يا عدم برخورداري از الگوي صحيح مصرف در محیط های جمعی است كه موجب مصرف گرايي، مي‌گردد. از اين‌ رو، فرهنگ سازي مصرف بهينه و اصلاح زمينه‌هاي الگوهاي مصرفي در زندانهااز ضروريات اجتناب ناپذير است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی عدالت محوری را لازمه یک کار سالم برشمرد و اعلام داشت:در وظایفی که به شما واگذار شده عادل باشید و از عدالت محوری به عنوان رکن اصلی در انجام امور پشتیبانی یاد نمود.

نشست تخصصی و راهبردی مسئولین و کارکنان امور مالی و پشتیبانی

حمایت از کالای ایرانی در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از دیگر تأکیدات مدیر کل زندانهای استان در این نشست بود و خطاب به حاضرین در جلسه اعلام داشت: بدون استثناء ملزم به خرید کالاهای ایرانی هستند و خرید کالاهای غیر ایرانی به هیچ عنوان تأمین هزینه نخواهد شد.

پژمان پروین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از اهتمام و عزم راسخ همکاران در اجرای طرح های عمرانی انجام گرفته در یک سال و نیم اخیر اعلام داشت: بهره برداری از فضاهای ایجاد شده صرفاً مخصوص مددجویان نبوده بلکه شما همکاران که در این فضاها خدمت می کنید از فواید آن برخوردار میگردید.

شفاف سازی مالی،تنظیم به موقع اسناد مالی،استعلام در خرید،نظارت روزانه بر انبارها،پرهیز از خرید اقلام بی کیفیت،قانون مداری،شناسنامه دار بودن کلیه تجهیزات زندانها،فعال نمودن واحدهای امین اموال،از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان براجرای آن تأکید مضاعف نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*