مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست با مسؤلین فرهنگی زندانها :برنامه ریزی جهت مشارکت تمامی مددجویان در برنامه های فرهنگی و قرآنی

در نشست مسؤلین فرهنگی و تربیتی زندانهای استان خراسان شمالی که با حضور پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان برگزار گردید بر برنامه ریزی لازم به منظور مشارکت کلیه مددجویان زندانهای استان در برنامه های فرهنگی و تربیتی تأکید گردید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست با مسؤلین فرهنگی زندانها

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در این نشست تخصصی، فعالیت های فرهنگی و قرآنی را زیربنایی ترین اقدامات اصلاحی و تربیتی دانست و خاطر نشان ساخت:با وظیفه ای که به ما سپرده شده است باید تلاش نماییم تا با ایجاد یک محیط امن اصول تربیتی را به نحو مطلوب و مؤثر اجرا نماییم.
وی با یادآوری مکمل بودن فعالیت های امنیتی و اصلاحی و تربیتی ، تفکیک و اولویت بخشی این دو موضوع را از هم دیگر،متناسب کارزندانبانی ندانست بلکه خاطر نشان ساخت: انجام فعالیت های فرهنگی مستلزم وجود نظم و امنیت است و خروجی فعالیت های فرهنگی استقرار امنیت پایدار در زندانهاست.
پژمان پروین با خطاب قرار دادن مسؤلین فرهنگی زندانها از آنها به عنوان پیشگامان حوزه اصلاح وتربیت یاد کرد و اعلام داشت: با اقدامات سخت افزاری انجام گرفته در سطح زندانهای استان و ایجاد شرایط مطلوب، امروز بیش از گذشته نیازمند برنامه ریزی و بهره برداری مؤثر در حوزه فعالیت های فرهنگی،آموزشی،هنری و تربیتی هستیم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه موضوع کیفیت و میزان اثرگذاری فعالیت های فرهنگی را در اصلاح وتربیت زندانیان و کمک به عدم بازگشت مجدد آنان به زندان تشریح نمود و خاطر نشان ساخت:ترویج تعالیم اسلامی و قرآنی و اهمیت بخشیدن به موضوع نماز باید پایه برنامه های فرهنگی باشد و تلاش نماییم با این اقدامات ضمن کمک به کاهش آسیب ها در محیط زندان نقشی مؤثر در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه داشته باشیم.
پژمان پروین اعلام داشت باید در سال ۹۷ کلیه برنامه ها ی اصلاحی و تربیتی ما از ارتقاء کیفی و کمی مناسب برخوردار گردد و شرط نخست این ارتقاء برنامه ریزی منسجم و بهره برداری مناسب از تمام ظرفیت های موجود است.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به فرارسیدن سال نو از مسؤلین فرهنگی زندانها خواست تا با حضور مستمر در ایام نوروز در زندانها و غنی بخشیدن به برنامه های فرهنگی و مفرح، نشاط و شادابی را در این ایام ترویج نمایند.
اهمیت بخشیدن به موضوع سواد و تحصیل مددجویان،گسترش فعالیت های هنری از جمله تئاتر،سرود،توجه ویژه به امور ورزشی مددجویان و گسترش روحیه پهلوانی ،برگزاری مسابقات کتابخوانی و… از دیگر مواردی بود که در این نشست تخصصی از سوی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی مورد تأکید قرار گرفت.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست با مسؤلین فرهنگی زندانها

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*