مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست هم انديشي با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان : برنامه ریزی واهتمام ویژه در اجرای دقیق شاخص های ارزیابی عمومی و اختصاصی

به منظورتحليل نتايج شاخص هاي عمومي و اختصاصي ارزيابي عملكرد استانداری استان خراسان شمالی و همچنین آسیب شناسی نحوه اجرای برخی از شاخص های اعلام شده ، نشستی مشترک فی مابین اعضای تیم ارزیابی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به سرپرستی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور مدیر کل زندانهای استان در محل سالن جلسات اداره کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان برگزار گردید.

نشست هم انديشي  با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نشست هم انديشي با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

در آغاز این نشست پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به تشریح برخی از اقدامات اداره کل زندانهای استان پرداخت و اعلام نمود هدف از ارزیابی شاخص های اعلام شده ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف می باشد که در این خصوص اداره کل زندانهای استان در یک اقدام جهادی ودر تلاشی شبانه روزی درصدد ایجاد بسترهای لازم جهت ارائه خدمات مطلوب در یک ساله ونیم اخیر همت گمارده و امروز بستر اجرای بسیاری از شاخص های اعلام شده با کیفیتی مطلوب فراهم گردیده است.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی رعایت حقوق شهروندی را از برنامه های زیر بنایی زندانها در اجرای فرایند اصلاح وتربیت دانست و اعلام نمود: افزایش سرانه فضای فیزیکی زندانها در یک ساله اخیر با ساخت بیش از شش هزار و یکصد متر مربع فضای مسقف در اجرای این برنامه مهم بوده و فعالیت های اجرایی با کیفیت مناسب و هدفند ارائه میگردد.
پژمان پروین با اشاره به کیفی سازی برنامه های اجرایی تحقق این اصل مهم را در گرو وجود ساختارهای مناسب دانست و اعلام داشت: ما برای رسیدن به اهداف متعالی سازمانی خود مبنی بر اصلاح و تربیت زندانیان و فراهم نمودن زمینه بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و توأماً ایجاد نظم وامنیت پایداربیش از هر چیز نیازمند فضای فیزیکی مناسب و نیروی انسانی مجرب می باشد.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه با اشاره به نقش مهم و اساسی منابع انسانی در پیشیرد اهداف سازمانی اعلام داشت نیروی انسانی کافی و مجرب است که یک مجموعه را صاحب هویت میکند و رسیدن به اهداف سازمانی در گرو این اصل مهم و سازمانی است. وی با ابرازگلایه از کمبود نیروی انسانی در مجموعه زندانهای استان از عدم بهره برداری از چند فضای فیزیکی آماده بهره برداری به جهت کمبود نیروی انسانی خبر داد وخاطر نشان ساخت: در صورت تأمین نیروی انسانی مباحث مهمی در حوزه زندانبانی از جمله اجرای دقیق طرح طبقه بندی زندانیان محقق خواهد گردید.
پژمان پروین برگزاری چنین نشست هایی را بسیار ارزشمند دانست و از حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و تیم ارزیابی تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه این نشست فرجی معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی در سخنانی از نگاه توسعه نگر مدیریت زندانهای استان تقدیر نمود و اعلام داشت الحمدالله به همت کارهای خوب و اساسی که در مجموعه زندانهای استان انجام گرفته اداره کل زندانهای استان در ارزیابی شاخص های اعلام شده جزء دستگاههای برتر بوده و امروز خرسندیم که مدیریت زندانهای استان به برنامه های تحولی اهمیت زیاد داده و خروجی آن کاملاً مشهود است.
نشست هم انديشي  با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نشست هم انديشي با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

وی توفیق اداره کل زندانها را در موضوعاتی چون کاهش جمعیت کیفری، رعایت حقوق شهروندی، تعامل بین بخشی و تلاش در کیفی سازی برنامه های اجرایی را نشانه اعتقاد به ایجاد تحول دانست و خاطر نشان ساخت اداره کل زندانهای استان ضمن اجرای برنامه های محوله خود در تعامل با دیگر ادارات به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی از تعامل بسیار مطلوب و سازنده ای برخوردار است.
فرجی تغییر دیدگاه نظارتی به ارشادی را از جمله اهداف این نشست دانست و اعلام داشت انجام کار ارزیابی یک کار مشارکتی و گروهی است ضمن اینکه ما در ارزیابی شاخص های اعلام شده باید کمبودها و کاستی هارا مورد لحاظ قرار دهیم.
کسب تجربه از دستگاههای موفق،تبادل اطلاعات، اهتمام در ارائه مستندهای لازم و تعیین اولویت بندی در انجام شاخص های عمومی و اختصاصی از دیگر مواردی بود که مورد تأکید معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار گرفت.
در این نشست نحوه ارزیابی شاخص های اعلام شده در دو بخش عمومی و اختصاصی از سوی تیم ارزیاب و کارشناسان اداره کل زندانهای استان به منظور حل موانع پیش رو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در پایان این جلسه به جهت کسب توفیقات أخذ شده توسط اداره کل زندانها در ارزیابی های عمومی واختصاصی، از اعضاء کمیته تحول اداری با لوح سپاس از سوی مدیر کل زندانهای استان تقدیر بعمل آمد.
نشست هم انديشي  با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نشست هم انديشي با معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*