مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست صمیمانه با کارکنان : تامين امنيت زندان ها اولويت كار زندانباني است

نشست صمیمانه مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی با کارکنان اداره کل ، زندان بجنورد و کانون اصلاح وتربیت در سالن آمفی تئاتر زندان بجنورد برگزار شد .

محمدی در ابتدای سخنان خود در این نشست صمیمی کار زندانبانی را امری ارزشمند و در راستای کمک به انسان های نیازمند معرفی و افزود : کمک و هدایت افرادی که  خواسته و ناخواسته در مسیرجرم وبزهکاری قرار گرفته مصداق احیا نفس ومساعدت به نیازمندان می باشد که در قرآن کریم و روایات ارزش و ثواب آن مساوی با نجات کل بشریت و نعمت الهی بیان شده است.

وی با بیان اینکه کار در سازمان زندانها با دیگر نهادها متفاوت و از حساسیت خاصی برخوردار است افزود: امنيت پايه و اساس امر زندانباني است و در سايه تامين امنيت زندان ها، مي توان برنامه هاي اصلاح وتربيت، فرهنگي وتربيتي، اشتغال وحرفه آموزي را به خوبي انجام داد.

مدیرکل زندانهای استان با تشریح اولویتها و برنامه های جاری سازمانی و سیاست های ابلاغی در سال جاری اظهار داشت : مصمم هستیم با همدلی و همکاری و پرهیز از مسائل حاشیه ای ، برنامه هاو تکالیف سازمانی را به بهترین وجه عملیاتی و زمینه رشد و ترقی کمی و کیفی عرصه زندانبانی استان را در  ارزیابی ها ی استانی و کشوری فراهیم بیاوریم که برای نیل به این مهم حاکمیت روحیه خدمت و همدلی بسیار ضروری و حیاتی می باشد.

ایشان همچنین افزود: حوزه فرهنگی باید با اجرای موثر و سازنده برنامه های کاربردی زمینه تغییر رفتار زندانیان را فراهم آورد و آنان را مهیا بازگشت به کانون گرم خانواده نماید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی ، توجه ویژه به توصیه‌های رؤسای محترم قوه قضائیه و سازمان زندانها و اجرای دقیق آئین نامه ، دستورالعمل ها و بخشنامه های وارده در خصوص کاهش تراکم زندانها را خواستار و بر اجرای مستمر جلسات شورای طبقه بندی و نظارت قضات ناظر برزندان و فراهم نمودن زمینه آزادی مددجویان جرائم غیر عمد را مورد تاکید قرار داد .

محمدی خاطر نشان ساخت : بازپروری واصلاح وتربیت مددجویان در زندانهای استان به طرز دقیق وکیفی انجام گیرد تا شاهد بازگشت آبرومندانه مددجویان به آغوش گرم خانواده وجامعه باشیم .

شایان ذکر است کارکنان حاضر در جلسه با طرح سئوالاتی مسائل و مشکلات  خویش را در فضای صمیمی مطرح کردند و مدیرکل زندانهای استان در خصوص  مطالب و مسائل مطروحه توضیحاتی را ارائه نمودند.

داشتن برنامه مدون در اجرای سیاستهای سازمانی ، فراهم نمودن زمینه رفاهیات و آرامش فکری کارکنان با برگزاری اردوها و دیگر برنامه های تفریحی و سیاحتی ، خوش رفتاری با ارباب رجوع و مراجعین ، توجه ویژه به امورات بهداشت و درمان زندانیان ، رعایت نکات ایمنی در اعزام و بدرقه ، حضور به موقع در محل خدمت ، داشتن اخلاق نیکو و حسنه و صرفه جویی در بیت المال بخصوص مصرف انرژی از نکات مورد تاکید مدیر کل زندانهای استان در این نشست بود .