مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشستی تخصصی با مسؤلین اجرای احکام و فن آوری اطلاعات و تأکید بر مقوله کاهش جمعیت کیفری

در نشستی تخصصی که به منظور تبادل اطلاعات و بررسی فرایندهای انجام امور واحدهای اجرای احکام و فن آوری اطلاعات زندانهای خراسان شمالی در محل سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار گردید بر نقش مؤثر و کارآمد اجرای احکام و فن آوری اطلاعات در استقرار نظام جامع زندانبانی اسلامی تأکید گردید.

در این نشست تخصصی پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان عید بندگی و عبودیت راه رسیدن به کمال را گذشت از هواهای نفسانی دانست واز این عید سعید به عنوان جشن رهیدگی از اسارت نفس و شکوفایی ایمان و یقین یاد نمود.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه به نقش مؤثر و حیاتی واحدهای اجرای احکام و فن آوری اطلاعات در سیستم نظام زندانبانی پرداخت و اعلام داشت:از جمله امور حساس در زندانها کار در واحدهای اجرای احکام است وی اشتغال در این حوزه را نیازمند درایت،کیاست و تمرکز در انجام امور دانست و خاطر نشان ساخت:حساسیت در اجرای صحیح وبه موقع احکام صادر شده منوط به انجام کار بدون استرس و فارغ از دل مشغولی های روزانه است و آرامش، لازمه کار در حوزه اجرای احکام است.

پروین خروجی انجام صحیح امورات محوله به واحدهای اجرای احکام و فن آوری اطلاعات را تضمین آرامش در درون زندانها دانست و اعلام داشت:ما به عنوان مجریان بخشی از احکام قضایی صادر شده باید با رعایت حقوق شهروندی و تلاش در برخورداری مددجویان از تسهیلات قضایی همواره عدالت و عدالت محوری را سر لوحه امور خود قرار دهیم.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به حساسیت کاری در حوزه اجرای احکام و فن آوری اطلاعات خطاب به مسؤلین و کارشناسان این حوزه هااظهار داشت : از مسائل کوچک و پیش پا افتاده به سادگی عبور نکنید بلکه همواره با دغدغه به این مشکلات بنگرید و اصل را بر پیشگیری از بروز مشکلات بزرگتر قرار دهید.

پژمان پروین توفیق هر مجموعه را در گرو برنامه ریزی مناسب درآن محموعه دانست ولازمه برنامه ریزی را در اختیار داشن داده های مناسب عنوان نمود و از کارشناسان حوزه فن آوری و اطلاعات زندانهای استان خواست تا با ثبت داده های مناسب اجرای صحیح برنامه های در حال انجام را تضمین نمایند.

وی با اشاره به نقش مهم و کلیدی زندانها در استقرار امنیت در جامعه،اداره زندانها را ملزوم وجود نظم و امنیت پایدار دانست و خاطر نشان ساخت:در ایجاد امنیت پایدار باید از فن آوری های روز بهره ببریم و امروزه افزایش صد درصدی دوربین های مدارسته و کنترل دیجیتالی زندانها در دوسال اخیر به این منظور انجام گرفته است و از کارشناسان حوزه فن آوری و اطلاعات خواست تادر نگهداری و صیانت ازتجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری حوزه فن آوری و اطلاعات اهتمام ویژه داشته باشند.

نشست تخصصی با کارشناسان اجرای احکام و فن آوری اطلاعات

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادمه به موضوع مهم و اساسی تلاش در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها اشاره نمود و اظهار داشت:تعامل مثبت و سازنده با محاکم قضایی،تلاش در تعیین تکلیف قرارها،وپیگیری نمودن درخواست های ارائه شده به محاکم قضایی مسیر دست یابی به این امر مهم و راهبردی را تسهیل میکند.

پژمان پروین در پایان سخنان خود در این نشست تخصصی ضمن تشکر از حوزه های فن آوی و اطلاعات و اجرای احکام به جهت کسب رتبه های عالی سازمانی در سال گذشته بر مواردی همچون تعامل با دیگر واحدها از جمله مددکاری وامنیتی،شناسایی وضعیت قضایی مددجویان جدیدالورود،اهتمام در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد،احصاء شیوه های زندانیان معرفی شده به زندان و همچنین آزاد شده،و اجرای طرح طبقه بندی زندانیان را مورد تأکید قرار داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*