مدیرکل زندانهای خراسان شمالی درنشستی بامدیر شعب استانی بانک مهر ایران:تسهیلات اشتغالزایی مراقبت های بعد ازخروج حلقه تکمیلی چرخه اصلاح وتربیت

در راستای تسهیل در اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین سازمان زندانهای کشور و بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور کمک به بازتوانی و خوداتکایی مددجویان پس از آزادی از زندان،جلسه ای مشترک فی مابین پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی و خیاطی مدیر امور شعب استان در محل اداره کل زندانها برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به اهداف سازمان زندانها مبنی بر اصلاح و تربیت زندانیان اشاره ای نمود و اظهار داشت: فرایند اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی دارای یک پروسه چند وجهی است که اقدام هر بخش مکمل بخش دیگر است و اقدامات به صورت زنجیره ای به همدیگر متصل می باشند.
پژمان پروین با اشاره به اصل مهم و اساسی پیگیری در خصوص کمک به بهبودی آسیب دیدگان اجتماعی، این اصل را یک موضوع مهم و اساسی در چرخه برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانهادانست و اعلام داشت: مراکز مراقبت بعد از خروج زندانها به منظور تحقق این اصل مهم ایجاد شده اند و ما امروزه دریافته ایم اگر پیگیرمددجویان پس از آزادی از زندان باشیم ضمن کمک به باز اجتماعی نمودن آنان، شرایط عدم بازگشت مجدد مددجو به سوی بزه و یا زندان را فراهم کرده ایم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی تقویت مداخله های مراقبت های بعد از خروج را نوعی پیشگیری دانست و خاطر نشان ساخت: امروزه با پژوهش های میدانی به این نتیجه رسیده ایم با حمایت های اصولی و بنیادی قادر خواهیم بود بازگشت مجدد زندانیان به زندان را به حداقل ممکن برسانیم.
پژمان پروین توجه و حمایت از زندانیان آزاد شده را نوعی نگاه علمی به مقوله زندانبانی اسلامی دانست و اظهار داشت: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در زمات تحمل حبس و ارائه مشاوره های اشتغال و اعطاء تسهیلات لازم پس از آزادی از زندان،یعنی کمک به خود اتکایی و توانمند سازی مددجویان و کمک به پیشگیری از وقوع جرم . وی انعقاد تفاهم نامه سازمان زندانها با بانک قرض الحسنه مهر ایران را به این منظور دانست و از مدیریت شعب استانی این بانک خواست تا با یک نگاه حمایتی ضمن تسریع در ارائه تسهیلات ،موضوع تسهیل در تضامین بانکی را به منظور حمایت از این قشر آسیب پذیر مورد توجه قرار دهند.

نشست مدیر کل زندانها با مدیر استانی شعب بانک مهر ایران

نشست مدیر کل زندانها با مدیر استانی شعب بانک مهر ایران

خیاطی مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان شمالی نیز در این نشست، از دیدگاه علمی و انسانگرایانه مدیر کل زندانها نسبت به مقوله کمک به بازتوانی آسیب دیدگان اجتماعی تقدیر نمود و اظهار داشت: تلاش خواهیم نمود تا با یک همکاری دوجانبه با اداره کل زندانها نسبت به جذب اعتبارات تخصیص یافته که نهایتاً حفظ کیان خانواده ها و کمک به ایجاد یک زندگی سالم را در برخواهد داشت اهتمام ورزیم.
در این نشست که رئیس و کارشناسان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد ازخروج نیزحضورداشتند موارد کارشناسی این تفاهم نامه مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*