مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشستی تخصصی و راهبردی با کارکنان یگان حفاظت ، و مراقبین:ایجاد امنیت پایدار و اقدامات اصلاحی و تربیتی دو بال پیشرو در رسیدن به اهداف سازمانی

نشست تخصصی و راهبردی کلیه نیروهای یگان حفاظت و مراقبین اقدامات تأمینی و تربیتی زندانهای خراسان شمالی با حضور پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان،و مسؤلین ستادی به مدت دو روز در محل سالن جلسات کانون اصلاح و تربیت بجنورد برگزار شد .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست تخصصی و راهبردی با کارکنان یگان حفاظت ، و مراقبین

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشست تخصصی و راهبردی با کارکنان یگان حفاظت ، و مراقبین

در این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن اهمیت بخشیدن به موضوع امنیت و آرامش در زندانها ،وجود امنیت پایدار را لازمه کار زندانبانی دانست و اعلام داشت : دست یابی به اهداف سازمانی زمانی حاصل خواهد شد که آرامش و امنیت پایدار در زندانها حاکم باشد.
مدیر کل زندانهای استان درادامه خطاب به کارکنان یگان حفاظت و مراقبین خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک سعادت دانست و اعلام داشت فعالیت در این نظام مقدس آن هم در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی از اجر معنوی خاصی برخوردار است و از حاضرین در این نشست خواست تا از هرگونه فعالیت های سیاسی نامرتبط با حوزه کاری خود پرهیز نمایند.
پژمان پروین ضمن تشکر از اهتمام و عزم راسخ همکاران در اجرای طرح های عمرانی انجام گرفته در یک سال و نیم اخیر اعلام داشت: بهره برداری از فضاهای ایجاد شده صرفاً مخصوص مددجویان نبوده بلکه شما همکاران که در این فضاها خدمت می کنید از فواید آن برخوردار میگردید.
وی با اشاره به موضوع فرسودگی شغلی در مشاغل سختی همچون زندانبانی ، فعالیت های انجام گرفته در یک سال و نیم اخیر را به منظور کاهش این فرسودگی دانست و خاطر نشان ساخت صیانت و حمایت از نیروی انسانی و کمک به ارتقاء و توانمند سازی نیروهای موجود،از جمله برنامه های راهبردی اداره کل زندانها می باشد.
مدیر کل زنداهای استان قانونمندی و قانون مداری را شرط لازم در انجام یک کار صحیح دانست و خطاب به کارکنان شیفتی زندانهای استان از آنان خواست ضمن احاطه وآگاهی از شرح وظایف شغلی و سازمانی خود کلیه فعالیت های خود را بر طبق قوانین ومقررات سازمانی انجام دهند و از انجام هرگونه امور سلیقه ای اجتناب ورزند.
نشست تخصصی

نشست تخصصی

پژمان پروین زندان رایک مرکز امنیتی توصیف نمود و اعلام داشت : ورود و خروج به این مرکز امنیتی باید برابر قوانین و دستور العمل های سازمانی انجام پذیرد ضمن اینکه کلیه وقایع باید به صورت مکتوب درج تا ضمن کمک به مدیریت زندان در زمان بروز حوادث و خطاها امکان پیگیری وجود داشته باشد.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی دین اسلام را دین رآفت و محبت دانست و اعلام داشت ما باید در برخورد با مددجویان ضمن رعایت دقیق مقررات و قوانین رآفت اسلامی را سرلوحه رفتار و کردار خویش قرار دهیم .
پروین با اشاره به اهداف سازمانی اجرای اقدامات امنیتی را مکمل فعالیت های اصلاحی و تربیتی دانست و اعلام داشت: اقدامات امنیتی و اقدامات اصلاحی و تربیتی به مثابه دو بال هستند که میتوانند مجموعه را در راستای رسیدن به اهداف خود یاری رسان باشند و هرچه فعالیت های آموزشی،حمایتی،اجتماعی،فرهنگی و روانشناختی در زندانها از کیفیت مناسبی برخوردار باشد کمک به موضوع ایجاد امنیت و آرامش در زندانها نموده است.
حضور به موقع در طرح احضار پرسنل ، هوشیاری در انجام امورات محوله ، اخذ آمار اسمی ، ثبت وقعات به صورت دقیق، ، جمع آوری وسایل اضافی موجود در اندرزگاهها و همچنین رعایت دستور العمل تغییر و تحول شیفت های خدمتی از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان مفصلاً به توضیح در مورد آنان پرداخت .
درپایان این نشست که پرسنل شیفتی نیز دیدگاهها و پیشنهادات خود را مطرح نمودند به صورت گروهی از اماکن تازه احداث شده در کانون اصلاح و تربیت و زندان مرکزی بجنورد بازدید نمودند.9

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*