مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در شورای اداری و برنامه ریزی:پیگیری لازمه دست یابی به اهداف سازمانی

پنجمین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی به ریاست مجتبی محمدی مدیر کل  وبا حضور رؤسای ادارات ستادی و زندانها برگزار گردید.

مجتبی محمدی در این جلسه در سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی،حضور در مراسم اربعین حسینی را نماد وحدت و یکدلی مسلمانان دانست.واز اربعین سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسن(ع) به عنوان پاسداشت نهضت عاشورای حسینی یاد نمود.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی درادامه با اشاره به دستورالعمل ها و برنامه های اجرایی درحوزه زندانبانی اسلامی به موضوع مهم استقرارنظم وامنیت پایداردرزندانها اشاره نمودواعلام داشت: انجام برنامه های فرهنگی،حمایتی،اصلاحی و تربیتی درسایه سار وجود نظم و امنیت در زندانها محقق خواهد شد.

محمدی اجرای دقیق فرایندهای اصلاحی و تربیتی را مورد اشاره قرار داد و از اعضای شورای اداری و برنامه ریزی زندانها خواست تا در انجام امور محوله با جدیت وبه منظور دست یابی به هدف ،امورات را دنبال کنند.

 وی عدم انجام کار را بر انجام یک کار ناقص دارای برتری دانست و از پیگیری مجدانه به عنوان یک شرط لازم در دست یابی به اهداف سازمانی یاد کرد.

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اجرای صحیح اصلاح الگوی مصرف،خطاب به رؤسای زندانها بر تلاش در راستای تخصیص اعتبارات لازم از سوی فرمانداری ها تأکید نمود و اظهار داشت نیازمندی های هر حوزه باید احصاء و اعتبارات بر اساس اولیت نیازمندی ها هزینه گردد.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به دستور العمل ها و برنامه های راهبردی قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندانها،ازبرگزاری جلسات تخصصی شورای قضایی و اهتمام مسؤلین قضایی و اجرایی استان در تحقق بخشی به این موضوع مهم خبر داد و اعلام داشت:رصد روزانه جمعیت کیفری زندانها،تلاش در راستای تعیین تکلیف متهمین،فعال نمودن شوراهای طبقه بندی،حضور مستمر قضات ومسؤلین درجمع زندانیان و بررسی وضعیت قضایی آنان،ما را در دست یابی به این راهبرد مهم و اصولی یاری رسان خواهد بود.

محمدی با اشاره به آغاز شروع فصل سرما بررعایت مسائل بهداشت فردی و محیطی  از سوی مددجویان تأکید نمود و اظهار داشت:رعایت بهداشت فردی و محیطی از سوی مددجویان لازمه زندگی گروهی است و رؤسای زندانها با همراهی واحد های بهداشتی و درمانی باید به این اصل مهم توجه ویژه داشته باشند.اجرای صحیح فرایند های درمانیMMTوBMT،تشکیل پرونده بالینی برای مددجویان دارای بیماری خاص،اجرای دقیق فرایند بیماریابی،نظارت بر میزان داروی مصرفی و ثبت دقیق کلیه خدمات بهداشتی و درمانی در سامانه مربوطه،از دیگر موارد مورد تأکید مدیر کل زندانها در حوزه بهداشت و درمان بود.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی به تعاملات برون سازمانی در حوزه بهره گیری بیشتر از امکانات موجود در راستای اجرای سیاست های سازمانی نیز پرداخت و اعلام داشت: انعقاد تفاهم نامه های همکاری با دستگاههای اجرایی باید خروجی لازم را به همراه داشته باشد که لازمه آن پیگیری مستمر در خصوص اجرای تعهدات از سوی زندانها و ادارات مربوطه می باشد.

نظارت و گسترش فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال،حضور مستمر رؤسای زندانها و مسؤلین به منظور انجام تخلیه روانی زندانیان،ارزیابی دقیق فعالیت های شش ماهه نخست و رفع نواقص احتمالی،نظارت و به موقع انجام گرفتن فعالیت ها مالی و پشتیبانی،جمع آوری وسایل اضافی از درون اندرزگاههاو نظارت دقیق و جامع بر ورود خروج زندانها از دیگر موارد مطروحه از سوی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در پنجمین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان خراسان شمالی بود.