مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان برپیشبرد صحیح سیاست های سازمانی تأکید نمود

در سومین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی که به ریاست پژمان پروین مدیر کل زندانها در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید بر اجرای دقیق سیاست ها و دستورالعمل های سازمانی در حوزه های امنیتی و اصلاحی و تربیتی تأکید گردید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی بهره برداری از ۱۷ پروژه عمرانی ایجاد شده  در زندانهای استان را به منظور استقرار نظام زندانبانی اسلامی را نتیجه تلاش های شبانه روزی همکاران خود دانست و گستردگی وحجم بالای اقدامات انجام گرفته و بهره برداری از آن را در ششم مهرماه نودو هفت غرورآمیز و مایه مباهات مجموعه زندانهای استان دانست.

پژمان پروین در ادامه به دو اقدام مهم بهره برداری از زندان جدید اسفراین و انتقال مددجویان از زندان قدیم به زندان جدید و همچنین بهره برداری از اردوگاه کاردرمانی و حرفه آموزی شهرستان شیروان اشاره نمود و اعلام داشت: با همکاری،همدلی،منطق گرایی و تلفیق آن با تجربه الحمدالله این دو موضوع مهم نیز عملیاتی گردید و بهره برداری از این دو مرکز مهم نیز انجام گرفت که با برنامه ریزی مدون و رعایت دقیق دستورالعمل ها و آئین نامه اجرایی سازمان  و استاندارد سازی و کیفی سازی برنامه های زندانبانی در این استان تسهیل شده است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه و پس از تشریح اقدامات انجام گرفته به برنامه ها و سیاست های جاری و آینده مجموعه زندانهای استان اشاره نمود و خطاب به اعضای شورای برنامه ریزی اظهار داشت:ما الحمدالله امروز در جایگاه مناسبی در حوزه زندانبانی هستیم اما آنچه که وظیفه و رسالت ما را بیشتر میکند حفظ این موقعیت و ارتقاء آن است.وی با بیان اصول ارزشی در انجام امور خاطر نشان ساخت ما با تلاش و پشتکار فراوان توانستیم چهره فقر و محرمیت را از زندانهای خراسان شمالی پاک نماییم اما برای حفظ این دستاوردها و ارتقاء آن نیز باید به اصول اولیه  خود در حوزه زندانبانی پایبند باشیم

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی ظرافت،حساسیت، نظارت و برنامه ریزی را از جمله شاخصه های مهم در اجرای برنامه ها دانست و از اعضای شورای برنامه ریزی خواست تا در برابر آنچه که به دست آورده اند حساس باشند وبر حفظ ارزشها و اصول تأکید نمود.

پژمان پروین در ادامه ضمن تأکید فراوان بر حفظ و صیانت از اماکن و امکانات ایجاد شده، بر حفظ بیت المال تأکید نمود واز اعضای شورای اداری زندانهای استان خواست تا این موضوع مهم و اصولی را بیش از گذشته در فرایند کارهای خود مورد لحاظ قرار دهند. مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با تأکید بر تقویت روحیه جهادی و جنگندگی در انجام امور،همت عالی،وجدان بیدار و ایمان استوار را عوامل مهم در پیشبرد اهداف سازمانی در مجموعه زندانهای خراسان شمالی دانست.

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی از وجود امنیت پایدار به عنوان مهم ترین رکن زندانبانی یاد نمود.وی با اشاره به نتایج کلی شکست امنیتی و حفاظتی در زندانها و گستره تبلیغاتی آن برای نظام اظهار داشت: مقوله امنیت،مقوله ای است که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد لذا با توجه به ساختار زندان به عنوان یک مکان امنیتی پس باید تفکر سیستمی ما درمجموعه از نوع تفکر امنیتی و حفاظتی باشد.

پژمان پروین لازمه انجام امور فرهنگی،حمایتی،قضایی،اصلاحی و تربیتی را در زندانها وجود امنیت پایدار دانست و بالعکس وجود امنیت پایدار را لازمه فرهنگ سازی قلمداد نمود. وی از این دو بخش مهم به عنوان مکمل یاد نمود و خاطر نشان ساخت: امور اصلاحی و تربیتی در زندانها و امورات حفاظتی و امنیتی همواره باید از یک همپوشانی مناسب برخوردار باشند.

پژمان پروین با اشاره به نقش نیروی انسانی متعهد در ایجاد امنیت پایدار در زندانها بر نظارت بیشتر بر وضعیت پرسنل وظیفه در زندانها تأکید نمود و خطاب به فرمانده یگان حفاظت و رؤسای زندانها از آنان خواست تا ضمن شناخت دقیق از وضعیت پرسنل وظیفه، رفتار و عملکردآنان را مورد نظارت قرار داده و از بروز رفتارها و منش های غیر اخلاقی در این طیف پیشگیری بعمل آید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه مباحث امنیتی خود ضمن تأکید بر استفاده از تجربه های گذشته به اصلاح روش ها نیز اشاره نمودو اظهار داشت: در انجام کار زندانبانی همواره قانون علمی((علت و معلول)) را در مدیریت خود به کار گیرید تا موفقیت شما در همه زمینه ها به ویژه در امور حفاظتی و امنیتی دو چندان گردد.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نقش مهم و تأثیر گذار نیروی انسانی متعهد در کمک به دست یابی اهداف سازمانی تکریم،حفظ حرمت و کرامت بازنشستگان را ازارزش های اصیل اسلامی و تکریم سرمایه انسانی دانست.وی با اشاره به موضوع مهم فراهم نمودن زمینه رشد و ارتقاء نیروی انسانی،این سیاست مهم و اصولی را از جمله راهبردهای مدیریتی خود در زندانهای خراسان شمالی عنوان نمود و اظهار داشت:توجه به نیروی انسانی متعهد و کوشا و شناخت استعدادها و توانایی های افراد همواره در انجام امور مورد لحاظ بوده و تلاش نموده ایم تا درفرصت های مختلف و با تکیه بر نیروهای شاغل در مجموعه، زمینه ارتقاء و رشد سازمانی آنان را فراهم نماییم.

در پایان سومین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی ضمن تجلیل از خدمات آقایان مرادیان و رفیعی که به درجه بازنشستگی نائل آمده بودند آقای محمد جهاندار به سمت سرپرست اداره ارزیابی عملکرد،بازرسی و پاسخگویی به شکایات اداره کل زندانها و آقای جواد منصوری به سمت سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها منصوب گردیدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*