مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در شورای اداری و برنامه ریزی:تأکید برخلاقیت و نوآوری و نهادینه کردن روش های صحیح استفاده از منابع موجود

سومین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان خراسان شمالی به ریاست پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان و با حضور اعضاء در محل کانون اصلاح وتربیت بجنورد برگزار گردید.

بازدید از کانون اصلاح وتربیت قبل از برگزاری شورای اداری

بازدید از کانون اصلاح وتربیت قبل از برگزاری شورای اداری

در راستای اقدامات کیفی انجام گرفته در سطح زندانهای استان خراسان شمالی و به منظور تبادل اطلاعات و بهره گیری از تجربیات در سطح زندانهای استان، اعضای شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی با حضور درکانون اصلاح و تربیت بجنورد ضمن بازدید از قسمت های مختلف کانون و فضاهای بازسازی و بهسازی شده از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفتند.
در ابتدای جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان که به میزبانی کانون اصلاح وتربیت برگزار گردید علی اصغر سجادی رئیس کانون اصلاح وتربیت ضمن خیر مقدم به مدیر کل و اعضای شورای اداری و برنامه ریزی گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی و فعالیت های اصلاحی وتربیتی ارائه نمود و اظهار داشت: در یک ساله اخیر فضای فیزیکی کانون اصلاح وتربیت با یک همت جهادی صددرصد بازسازی و بهسازی شده است و بیش از دویست متر مربع به فضای فیزیکی موجود اضافه شده است.
سخنرانی مدیر کل زندانها در شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان

سخنرانی مدیر کل زندانها در شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان

پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر وگرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان ،تغییر رویکرد در سازمان زندانها و گرایش به سمت برنامه های اصلاحی و تربیتی را مدیون تلاش های کارکنانی دانست که امروز به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند.وی با گرامیداشت یاد شهید لاجوردی از وی به عنوان پایه گذار برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها یاد نمود.
مدیر کل زندانهای استان در ادامه به مبحث مهم و اصولی استفاده از توان و ظرفیت نیروی انسانی موجود در مجموعه اشاره نمود و کادر پروی و تربیت نیروهایی متعهد ومتخصص را از جمله برنامه های این اداره کل اعلام نمود.
وی با اشاره به اینکه فرایند کادر پروری فرایندی همه جانبه نگرومهم محسوب میگردد استفاده از تمام استعدادها و ظرفیت ها با رعایت اصل شایسته سالاری را در مدیریت سیستمی موجود یک اصل دانست و اعلام داشت: دسترسی آسان تر به اهداف سازمانی نیازمند خلاقیت و نوآوری است و امروز بیش از گذشته نیازمند ارائه طرح های نوین در راستای پیشبرد اهداف سازمانی هستیم.
پژمان پروین با اشاره به اقدامات مهم و اصولی انجام گرفته در راستای حمایت و ایجاد رفاه بیشتر برای نیروی انسانی شاغل درمجموعه زندانهای خراسان شمالی، از عدم اطلاع رسانی به موقع در این خصوص ابراز گلایه نمود و خطاب به اعضای شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان از آنان خواست تا با حضور بیشتر در سطح زندانهای استان و مواجهه حضوری با نیروهای شاغل در زندانها ضمن تشریح سیاست های سازمانی ، نسبت به اقدامات انجام گرفته اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی به مبحث مهم و اصولی اصلاح الگوی مصرف در زندانها نیز پرداخت و اعلام داشت: اصلاح الگوی مصرف به معنی نهادینه کردن روش صحیح استفاده از منابع موجود است، که سبب ارتقای شاخص‌های زندگی و کاهش هزینه‌‌ها میگردد و در مکانهای تجمعی همچون زندانها رعایت این اصل مهم وحیاتی تلقی میگردد.
وی با ابراز گلایه در مصرف حامل های انرژی در بعضی از زندانهای استان،فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم به مددجویان و کارکنان را در این حوزه خواستار و اعلام داشت: هزینه های انجام شده در هر حوزه احصاء و به صورت ماهیانه مورد نقدو بررسی قرار گیرد.
اجرای طرح های بهداشتی و درمانی، ثبت به موقع فعالیت ها در برنامه جامع زندانبانی،اهتمام در ایجاد اشتغال پایداردرزندانها،توجه ویژه به مباحث ودستورالعمل های امنیتی، تلاش دراجرای برنامه چهارم توسعه قضایی،اهتمام در ارائه خدمات قضائی و حمایتی، حضورمستمرمسؤلین در زندانها به منظور تخلیه روانی،استفاده از تشکل های مذهبی و فرهنگی و ایجاد شورای تبلیغات و اطلاع رسانی از جمله مواردی بود که در این جلسه از سوی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی مورد تأکید قرار گرفت.
شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی

شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*