مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جمع خانواده سربازان : اساس استواری وانسجام هر خانواده درهمدلی و همبستگی است

باحضور مدیر کل زندانهای استان و جمعی از مسئولین ستاد اداره کل مراسم ضیافت افطاری سربازان به اتفاق خانواده در کانون اصلاح و تربیت بجنورد برگزار شد .

محمدی مدیرکل زندان های استان در این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان ، به تاثیر شگرف ماه مبارک رمضان در خودسازی انسان اشاره کرد و گفت: با بهره گیری از تحمل و صبر در ماه مبارک رمضان می شود انتظار داشت که در سختی های بزرگ زندگی نیز صبور بوده و شکیبا باشیم.

محمدی در ادامه سخنان خود با اشاره به خدمت سربازان در زندان ها افزود: در زندان های سراسر کشور سربازان نقش مهمی را در برقراری امنیت ایفا می کنند . حفاظت فیزیکی زندان ها و اعزام و بدرقه زندانیان از کارهای مهمی است که سربازان وظیفه با نظارت فرماندهان یگان حفاظت و همراهی نیروهای یگان بر عهده دارند.

این مقام مسئول با تقدیر از خانواده‌های سربازان ، عنوان کرد: خدمت سربازی در نظام جمهوری اسلامی ایران عبادت است ، چراکه بخش قابل توجهی از امنیت جامعه و مرزهای کشور، حاصل زحمات این عزیزان است که بالاترین اجر و ثواب را نزد خداوند متعال خواهد داشت.

مدیر کل زندانهای استان در بخش دوم سخنان خود به ارتباط بین فرزند و پدر و مادر و نقش آنان در جامعه اشاره نمود و اظهار داشت : اساس تربیت سالم ، بستگی کامل به سلامتی خانواده دارد و سلامتی خانواده مستلزم ارتباط سالم بین اعضای خانواده است.

محمدی همچنین به ویژگیهای یک خانواده موفق اشاره نمود و تصریح کرد : سرلوحه زندگی یک خانواده موفق در همدلی و همبستگی است و بدون شک رشد و تعالی هر خانواده در پرتو همبستگی اجتماعی و مشارکت عمومی افراد آن خانواده میسر می گردد.  

مدیر کل زندانهای استان در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: تلاش ما بر این است که سربازان در دوره خدمت مقدسشان که همرزم و همکار ما هستند همواره مورد تکریم و تحسین باشند.

شایان ذکر است در این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایا از سربازان منتخب در امورات فرهنگی و حرفه آموزی تجلیل شد .