مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جمع خانواده زندانیان : هدف ما از زندان تنها نگهداری اشخاص نیست بلکه هدف عمده ما اصلاح آنهاست

مراسم اختتامیه دوره آموزشی افزایش مهارتهای اخلاقی و زندگی ویژه همسران و فرزندان مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان بجنورد با حضور محمدی مدیر کل زندانهای استان ، آریان مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ، صابری مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان بجنورد ، حاتمی رئیس زندان بجنورد وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستانی وبیش از ۳۰۰ نفر همسر و فرزند مددجویان برگزار شد .

محمدی مدیر کل زندانهای استان در این مراسم با بیان اینکه  یکی از رسالتهای انجمن حمایت زندانیان ، برگزاری همین دوره های آموزشی برای خانواده های زندانیان می باشد اظهار داشت : این دوره‌های آموزشی برای خانواده زندانیان با هدف ارتقاء آگاهی‌ها و اطلاعات خانواده‌های زندانیان و بمنظور پیشگیری از آسیب‌های متعدد فرهنگی، اجتماعی خانواده‌ها است که می تواند تاثیر بسزایی در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی داشته باشد و افراد می‌توانند در مقابل چالش‌ها و بحران‌های زندگی بهترین تصمیم را بگیرند.

وی در ادامه به برنامه های سازمان زندانها در راستای کمک به خانواده زندانیان در حوزه های مختلف اشاره نمود و خاطر نشان ساخت : هدف ما از زندان تنها نگهداری اشخاص نیست بلکه هدف عمده ما اصلاح آنهاست و یکی از دغدغه های ما در زمان تحمل حبس مشکلات خانواده های زندانیان می باشد .

آریان مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز که در این مراسم حضور داشت در سخنانی از رویکرد اداره کل زندانها و همکاری دادستان با دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی تقدیر نمود و اظهار داشت: در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و حوزه مهارتهای زندگی برنامه هایی داریم که در سطح استان اجرا خواهد شد . 

مسلم محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد نیز در سخنانی در این مراسم ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از دیدگاه محمدی مدیر کل زندانهای استان در خصوص ارائه برنامه های مختلف در راستای حمایت از انجمن حمایت و خانواده زندانیان تقدیر نمود.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد خطاب به خانواده های مددجویان حاضر در مراسم اظهار داشت  : کمک شما همسران و فرزندان در اصلاح و بازگشت زندانی به جامعه بسیار مؤثر است و قطعا کمکی خواهد بود به مددکاران و مسئولین قضایی در راستای بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه .

یاران ضمن تقدیر از همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اداره کل زندانها در برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه همسران و فرزندان مددجویان خاطر نشان ساخت : اگر زندانیان این مهارتها را آموزش می دیدند و قناعت داشتند ما شاهد حضور آنان در زندان نبودیم .

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد بابیان اینکه خدمت به خانواده زندانیان و انجمن حمایت باعث افتخار است از عفو گسترده در ایام مبارک دهه فجر خبر داد و تصریح کرد: این عفو در طول این ۴۰ سال بی سابقه بوده و خانواده های زندانیان نیز باید تلاش نمایند چنانچه شاکی خصوصی دارند رضایت آنها را جلب نموده تا زمینه آزادی زندانی شان فراهم گردد .

گفتنی است اداره کل زندانهای استان با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری و انجمن حمایت در راستای آگاهی بخشی به خانواده مددجویان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه های آموزشی،  تربیتی و روان شناسی، اقدام به برگزاری دوره های مختلف به مدت دوروز  با حضورخانواده مددجویان نمود و در پایان به همسران و فرزندان مددجويان حاضر در دوره هدایایی اهداءگردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*