مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جلسه ستاد اقامه نماز ، امر به معروف و عفاف و حجاب زندانهای استان:رابطه معنادار بین فقر اعتقادی و بروز ناهنجاری های اجتماعی

جلسه ستاد اقامه نماز ، امر به معروف و عفاف و حجاب اداره کل زندانهای استان با حضور کلیه اعضاء به ریاست پژمان پروین مدیر کل زندانها در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید .

جلسه ستاد اقامه نماز ، امر به معروف و عفاف و حجاب  زندانهای استان

جلسه ستاد اقامه نماز ، امر به معروف و عفاف و حجاب زندانهای استان

در این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان پس از استماع گزارش دبیر ستاد اقامه نماز زندانهای استان در سخنانی: به اهمیت و جایگاه نماز و تعالیم اسلامی در مسیر راهبرد برنامه های اصلاحی و تربیتی اشاره نمود و اعلام داشت: ما در انجام فعالیت های اصلاحی و تربیتی خود در زمینه اصلاح و تربیت مددجویان منبعی غنی تر از نماز و تعالیم اسلامی نداریم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه به موضوع مخاطب شناسی اشاره ای نمود و اظهار داشت: همواره به روحانیون و کارکنان واحد فرهنگی زندانها توصیه داشته ام که در ارائه مطالب خود همواره موقعیت وسطح مخاطبین خود را مد نظر داشته باشند.
پژمان پروین بهره مندی از وجود روحانیون دارای ذوق و مخاطب شناس در زندانها برای آموزش فرایض دینی را از جمله برنامه های راهبردی اداره کل زندانها دانست و اعلام داشت: در یک ساله اخیر با افزایش صد درصدی تعداد روحانیون شاغل در زندانهای استان این اصل مهم و تأثیر گذار را اجرایی نموده ایم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به وجود رابطه معنادار بین فقر اعتقادی و بروز ناهنجاری های اجتماعی در جامعه به تأثیر آموزش های اعتقادی از جمله گرایش به اقامه نماز درفرایند فعالیت های اصلاحی وتربیتی زندان را مورد تأکید قرار داد و اعلام داشت : با وجود چنین بینشی تلاش نموده ایم که بهترین مکان هر زندان از حیث زیبایی و امکانات ، به نماز خانه آن زندان اختصاص یابد تا اماکن اعتقادی ما از جذابیت خاص برخوردار باشد.
پژمان پروین درجمع اعضای ستاد اقامه نماز،امربه معروف و عفاف و حجاب اداره کل زندانهای خراسان شمالی موضوع الگو پذیری را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان ساخت: در مجموعه ای همچون زندان که دارای محدودیت های خاص می باشد، گرایش به الگو و تأثیر‌پذیری از آن در امور مختلف از جمله امور فرهنگی و اعتقادی بسیار مهم می باشد که این موضوع،رسالت اعضاء این کمیته را در اجرای وظایف خود سنگین تر نموده است.
توجه به نماز اول وقت ، ایجاد فضای مناسب جهت اقامه نماز و زیباسازی نمازخانه ها ، حضور مسئولین در نماز جماعت مددجویان ، توجه به اقامه نماز پرسنل وظیفه، فعال نمودن دارالقرآن ودارالتحفیظ ،از دیگر مواردی بود که در این نشست از سوی مدیر کل زندانهای استان مورد تأکید قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*