مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان:نماز رمز ماندگاری نهضت عاشورا است

جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای خراسان شمالی که با حضور حجت الاسلام احمدی فر مدیرستاد اقامه نماز استان خراسان شمالی،پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان و فعالین عرصه نماز و امر به معروف و نهی از منکر در محل کانون اصلاح وتربیت برگزار گردید.

مدیر کل زندانهای استان

مدیر کل زندانهای استان

در این نشست پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت سالارو سرور شهیدان حضرت امام حسین (ع)،از نماز به عنوان رمز ماندگاری نهضت عاشورا یاد کرد و اعلام داشت: باید در مجالس عزای سالار شهیدان به فلسفه قیام عاشورا و تبیین ابعاد مختلف این نهضت پرداخت.
رئیس ستاد اقامه نماز زندانهای خراسان شمالی اعلام داشت: در تاریخ، برای تحقق تربیت، الگوهای متعالی و ارجمندی وجود دارد که به ما نشان می‏دهد تربیت الهی انسان امری ممکن، میسر و دست یافتنی است و امام حسین (ع)مظهر جامع یک انسان تربیت شده‏ی الهی است که امکان رسیدن به کمال انسانی را برای همه‏ی بشریت ثابت نموده است.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان اعلام داشت: کلیه برنامه های فرهنگی و اصلاحی وتربیتی بر پایه نماز و تعلیمات قرآنی تنظیم شده است وامروز مفتخریم که در انجام پروژه های عمرانی بهترین مکانها و فضای فیزیکی موجود در زندانها را به نماز خانه اختصاص داده ایم.
پژمان پروین افزایش صدردرصدی جذب و به کارگیری روحانیون شاغل در زندانهای استان را از دیگر اقدامات بارز در یک سال اخیر دانست و خاطر نشان ساخت: الحمدالله با اهتمام صورت گرفته در کلیه اندرزگاهها نمازهای یومیه به جماعت اقامه می شود.
حجت الاسلام احمدی فرمدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این نشست ضمن تسلیت ایام شهادت سالارو سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سخنانی بهترین نقش امام حسین علیه‏السلام را در رابطه‏ی خانوادگی، تحکیم بنیاد خانواده، جوان پروری، حس تعاون، تثبیت اخلاق و مکارم دینی، گرایش‏های ماورائی دانست و خاطر نشان ساخت: در این ایام باید با درایت و بصیرت، از قیام عاشورا درس آموزی داشته باشیم وبهترین بساط تربیت را به نام مبارک امام حسین علیه‏السلام بگسترانیم.
وی از نماز به عنوان عمود خيمه دين‏ و استوارترين رشته پيوند ميان بنده و مولا یادکردواعلام داشت: مؤمن با نماز شناخته مي‏گردد و با نردبان آن تا عرش خدا بالا مي‏رود و قدم بر بساط قرب مي‏گذارد.
مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان شمالی با تشکر از اهتمام ویژه اداره کل زندانها دراهمیت بخشیدن به فریضه الهی نماز از کسب رتبه برتر اداره کل زندانها در ارزیابی سالیانه ۹۵ خبر داد و اعلام داشت در اجلاس سالیانه نماز از اداره کل زندانها تقدیر ویژه بعمل خواهد آمد.
در پایان این نشست از تعدادی از فعالین نماز در بین کارکنان،پرسنل وظیفه و مددجویان تجلیل بعمل آمد.
جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان

جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان

IMG_5276

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*