مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جشن گلریزان شهرستان آشخانه :رضایت درونی و نشاط فردی کارکردهای مثبت دستگیری از نیازمندان

در مراسم معنوی جشن گلریزان شهرستان آشخانه که با حضور مسؤلین و نیکوکاران این دیار برگزار گردید در نشستی از جنس همدلی ، نیکوکاران به یاری زندانیان جرائم غیر عمد شتافتند.

جشن گلریزان شهرستان آشخانه

در این مراسم باشکوه حجت الاسلام احمد زاده امام جمعه شهرستان آشخانه در سخنانی ماه رمضان را ماه بندگی دانست با این هدف که ما انسانها بیشتر به یاد در راه ماندگان باشیم .
وی با اشاره به ترویج فرهنگ عفو وگذشت ،گذشت را از جمله نکات اساسی در سبک زندگی اسلامی دانست واز زندان به عنوان یک ضرورت اجتماعی یاد کرد و خاطر نشان ساخت : کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک به کاهش آسیب های اجتماعی فراوانی را در جامعه به همراه دارد.
حجت الاسلام احمد زاده سنت گلریزان را در ماه مبارک رمضان یک سنت حسنه دانست و از خیرین و نیکوکاران خواست تا مشارکتی پویا در اجرای این سنت حسنه ومعنوی داشته باشند.

جشن گلریزان شهرستان آشخانه

پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان نیز در این مراسم در سخنانی ازخدمت به همنوع به عنوان یک اخلاق زیبای اسلامی یاد کرد واین را از نکات قوت دین مبین اسلام دانست.وی با اشاره به تأثیر مثبت روانشناختی کمک به نیازمندان در ایجاد نشاط فردی خاطر نشان ساخت: رضایت درونی و نشاط از جمله کارکردهای مثبت کمک به همنوعان است.
مدیر کل زندانهای استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه مددجویان جرائم غیر عمد زندانها بدهکار هستند نه بزهکار از آزادی ۷ مددجوی جرائم غیر عمد شهرستان آشخانه در سال گذشته خبر داد و اعلام داشت : امسال نیز و همزمان با برگزاری جشن گلریزان مرکز استان که موجبات آزادی ۱۵ زندانی جرائم غیر عمد فراهم گردید از آزادی سه مددجوی متعلق به شهرستان آشخانه در این مراسم خبرداد.
دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی تعداد زندانیان حوزه قضایی آشخانه را ۲۰ مددجو با بدهی حدوداً شش میلیارد ریال اعلام نمود و خاطر نشان ساخت: با کمک هایی که خیرین ونیکوکاران این دیار به ستاد دیه استان خواهند داشت و تلاش ستاد دیه و مددکاران زندان در اخذ رضایت از شکات موجبات آزادی آنان را از زندان فراهم خواهد نمود .

جشن گلریزان شهرستان آشخانه

درپایان این مراسم معنوی خیرین شهرستان آشخانه مبلغ چهارصدو پنجاه میلیون ریال در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه استان مساعدت نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*