مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جشن گلریزان اسفراین : گلریزان ، سنتی الهی و انسانی با نثار گل زندگی و امید

جشن گلریزان شهرستان اسفراین با حضور خیرین و مسؤلین استانی و شهرستانی در محل سالن رخشی این شهرستان برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم مهندس نوروزی فرماندار شهرستان اسفراین ضمن خیر مقدم به خیرین ونیکوکاران دست گیری از نیازمندان و در راه ماندگان را از سنت های حسنه اسلامی دانست و اعلام داشت: خیرین و نیکوکاران باید بیش از گذشته یارو مددکار ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندنیان نیازمند باشند چرا که این کمک ها،کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است.

جشن گلریزان اسفراین

حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین نیز در این مراسم از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه مغفرت و بخشش یاد کرد وآن را بهترین فرصت جهت کمک به نیازمندان و دستگیری از آنها دانست.
حجت الاسلام محمدیان با تشریح زندگی سخاوتمندانه کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) سیره زندگی آن حضرت را نمونه بارز انفاق و کمک دانست و خطاب به خیرین ونیکوکاران از آنان خواست تا با الگو قرار دادن معصومین(ع) زندگی دنیوی خود را پر برکت و این اقدامات معنوی را ذخیره ساز آخرت خود نمایند.
پژمان پروین مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان نیز در این مراسم معنوی در سخنانی ضمن تشریح ساختار و اهداف ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند از این ستاد به عنوان یک نهاد مردمی موفق در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد یاد کرد و اعلام داشت در سال گذشته و با کمک خیرین ونیکوکاران استان خراسان شمالی و کمک های ستاد دیه موجبات آزادی ۲۴۷ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان فراهم گردید که در مقایسه با سال گذشته از یک رشد ۲۵ درصدی برخوردار بود.
دبیر هیئت امناء ستاد دیه استان خراسان شمالی در ادامه از آزادی ۴۹ نفر زندانی جرائم غیر عمد در سال گذشته از زندان شهرستان اسفراین خبر داد و خاطر نشان ساخت: برای آزادی این تعداد مددجو بیش از یک میلیارد و شصت میلیون تومان مساعدت انجام گرفت در حالی که خیرین شهرستان اسفراین مبلغ بیست وهفت میلیون تومان به ستاد دیه مساعدت نمودند.
پژمان پروین با اعلام وجود۲۱ زندانی جرائم غیر عمد در زندان شهرستان اسفراین مجموع بدهی این افراد را حدود یک میلیارد تومان دانست و از خیرین ونیکوکاران خواست تا با مساعدت های خود در این گلریزان گل زندگی و امید را به خانواده های آنان هدیه نمایند.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی خطاب به خیرین ونیکوکاران اسفراینی حضور در چنین محافلی را یک توفیق الهی دانست و اعلام داشت:مساعدت های شما تاثير شگرفي در زندگي بسياري از خانواده‌هاي زندانيان جرائم غير عمد دارد.

جشن گلریزان اسفراین

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم از همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خبرداد و اعلام داشت همواره این موضوع مهم را در تصویب بودجه سالیانه مد نظر قرار داده ایم و تلاش نموده ایم با اختصاص تسهیلات قرض الحسنه به ستاد دیه کشور موجبات آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را از زندانها فراهم نماییم.
در این مراسم معنوی خیرین ونیکوکاران شهرستان اسفراین بیش از هفتصد میلیون ریال جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه اهداء نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*