مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در اولین المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای استان:با ورزش خودسازی و باورهای مثبت و سازنده را تقویت کنید

اولین المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای استان خراسان شمالی در ده رشته ورزشی، و به میزبانی اداره زندان شیروان با حضور پژمان پروین مدیر کل زنداهای استان و مسؤلین زندانها و مددجویان در محل سالن ورزشی زندان شیروان برگزار گردید.

المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی

المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی

در آئین افتتاحیه این دوره از مسابقات پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن بیان جایگاه ورزش و فعالیت های ورزشی درچرخه اصلاح وتربیت به نقش مؤثر ورزش در سالم سازی رفتار و گفتار اشاره نمود و اظهار داشت: اخلاق ورزشی در بر گیرنده تعابیری از رفتارهای نیکو، نسبت به دیگران است و ما باید در کنار پرورش جسم به پرورش روح و روان نیز توجه کنیم که خروجی این توجه داشتن، بروز رفتارهای سالم در زندگی فردی و اجتماعی است.
وی اعلام نمود:از جمله نعمت هاي بسيار بزرگي كه در اختيار بشر است، تندرستي وسلامت است كه ارتباط تنگاتنگي با آسايش و آرامش دارد كه به تن و روان آدمي مرتبط مي باشد.پس باید قدر این نعمت الهی را بدانیم ودر حفظ سلامت جسم وروان خود کوشا باشیم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی اظهار داشت: ورزش در ذات خود، خودسازی و باورهای مثبت و سازنده را تقویت می کندوبه همین سبب است که تقویت روحیه پهلوانی از جمله آثار مثبت و سازنده در امر ورزش و فعالیت های ورزشی می باشد.وی خطاب به مددجویان خاطر نشان ساخت: انسان باید فراخور مراحل رشد شخصیتی خود رفتارهای متناسب را داشته باشد وبروز رفتارهای مناسب نیازمند آموزش وتقویت باورهای مثبت وسازنده است.
پژمان پروین توجه ویژه به امر ورزش و گسترش فعالیت های ورزشی در بین کارکنان و مددجویان را از جمله برنامه های جاری درمجموعه زندانهای خراسان شمالی دانست و اعلام داشت: شادابی و آمادگی جسمانی مناسب لازمه کار زندانبانی است لذا تلاش نموده ایم تا با انعقاد قراردادهایی با مراکز مجهز ورزشی استان شرایط انجام فعالیت های ورزشی را برای کارکنان تسهیل نماییم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی از ورزش به عنوان یک امر مهم در فرایند برنامه های اصلاحی وتربیتی یاد نمود و اظهارداشت: در فعالیت های عمرانی در حال انجام در زندانهای استان به ساخت مکان های ورزشی توجه خاصی شده است.
اجرای کشتی باچوخه در المپاد دورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی

اجرای مسابقه کشتی باچوخه در المپپادورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی

پژمان پروین در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی خطاب به شرکت کنندگان اظهار داشت:ما در برگزاری چنین فعالیت هایی به دنبال احیاء مجدد اخلاق و مرام پهلوانی و فرهنگ جوانمردی هستیم و معتقدیم خروجی رقابت های ورزشی که توأم با رفاقت می باشد اصلاح رفتار فردی و اجتماعی است.
در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات که با هنرنمایی گروههای هنری سنتی شهرستان شیروان همراه بودرقابت های ورزشی در ده رشته،فوتسال،والیبال،تنیس روی میز،فوتبال دستی، کشتی باچوخه،دو صدمتر،پرش طول،طناب کشی،شطرنج،وبازی های بومی محلی آغاز گردید.
آئین افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی

آئین افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای خراسان شمالی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*