مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان:قرآن بنیادی ترین نسخه موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی

پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان زندانهای استان خراسان شمالی با شرکت بیش از ۱۳۰ نفر در پنج رشته قرائت ، اذان ، دعاخوانی ، حفظ و مفاهیم به میزبانی اداره زندان مرکزی بجنورد برگزار گردید.

پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان

در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در سخنانی در محل نمازخانه و دارالتحفیظ زندان مرکزی بجنورد از قرآن به مثل چراغی که روشنایی آن فرو نمی نشیند و هرکس مطابق استعدادها و بهره های الهی که در وجودش نهفته است از این نور الهی بهره خواهد برد یاد نمود.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به نقش قرآن کریم در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها، لازمه افزایش بصیرت را همنشینی با قرآن کریم و گوش جان سپردن به نوای آن دانست. وی از ایجاد صبر در برابر سختی ها و مشکلاتی که به صورت روزمره انسانها با آن درگیر هستند به عنوان یک نقش مهم این دریای بیکران الهی یاد کرد.

پژمان پروین در جمع شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای خراسان شمالی به اهداف سازمان زندانها واقدامات تأمینی و تربیتی در راستای اصلاح و تربیت بزهکاران و تلاش در بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه اشاره نمود و با تشریح رویکرد برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها بر محور برنامه های قرآنی به نقش مهم و بنیادین قرآن در هدایتگری و روشنفکری پرداخت و خاطر نشان ساخت: اگر استعدادهای بالقوه ای که در ساختار وجودی انسانها به ودیعت نهاده شده است به صورت صحیح پرورش یابد می تواند انسان را به هدف والایی که برای آن آفریده شده است سوق دهد و ما به عنوان داعیه داران حوزه اصلاح و تربیت هیچ گنجینه ای غنی تر از قرآن کریم در دست یابی به اهداف متعالی سازمانی خود نداریم.

پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه از صداقت و راستگویی به عنوان بزرگترین فضائل اخلاقی یادکرد و خاطر نشان ساخت:راست گویی از اعمال نیک و پسندیده انسانی بوده و انسان سالم ومتعادل کسی است که دل و زبانش یک سو وهماهنگ باشد وصدق در کردار و صدق در گفتار را لازمه توفیق در سنگر اصلاح و تربیت برشمرد.

رئیس شورای قرآنی زندانهای خراسان شمالی در جمع شرکت کنندگان مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان به فعالیت های انجام گرفته در دو سال اخیر نیز اشاره نمود و اعلام داشت:اهتمام در اختصاص بهترین مکان ها با معماری ایرانی اسلامی به نمازخانه ها و دارالتحفیظ های قران کریم در زندانهای استان ، نشانه اعتقاد قلبی ما به فعالیت های فرهنگی و قرآنی در زندانها است و تلاش نموده ایم با ایجاد فضاهایی زیبا ضمن رعایت جایگاه رفیع تعالیم اسلامی و قرآنی ایجاد جذابیت و حضور حداکثری در برنامه های فرهنگی و تربیتی را دنبال نماییم.

پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان

گسترش فعالیت های قرآنی در بین کارکنان و خانواده های آنان،برگزاری محافل انس با قرآن کریم،استفاده از ظرفیت کارشناسان قرآنی استان در همکاری با مجموعه زندانهای استان، و تشویق ویژه پرسنل وظیفه شرکت کننده در این دوره از مسابقات از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان برآن تأکید نمود.

در پایان این دوره از مسابقات ضمن تجلیل از افراد برگزیده در بخش های مختلف ودر رده کارکنان مرد،زن،پرسنل وظیفه و خانواده کارکنان از کوچکترین عضو شرکت کننده این دوره از مسابقات نوجوان ۱۱ ساله ((سید علی حسینی ))که مقام نخست رشته ترتیل را در بین خانواده کارکنان زندانهای استان کسب نموده بود به صورت ویژه تجلیل بعمل آمد.

پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*