مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در آیین اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مددجویان :فعالین قرآنی سفیران اصلاحی و تربیتی در زندانها باشند

مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مددجویان مرد زندانهای استان خراسان شمالی با حضور مددجویان فعال در برنامه های قرآنی به میزبانی زندان مرکزی بجنورد برگزار گردید.

آیین اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مددجویان

پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان دراین آیین در سخنانی ضمن تشریح اهمیت فعالیت های قرآنی در فرآیند اصلاحی و تربیتی زندانها، محوریت کلیه فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندانهای استان را بر پایه قرآن کریم و تعالیم اسلامی دانست و اعلام داشت:فعالین قرآنی در زندانها بهترین و کاملترین روش را برای اصلاح خود برگزیده اند و باید از این فرصت پیش آمده بیش از گذشته بهره جست.

وی با بیان اینکه تجهیز و ساخت دارالقرآن در هر زندان از جمله اولویت های این اداره کل در دو سال گذشته بوده اعلام داشت: در اقدامات عمرانی صورت گرفته بیشترین تلاش ها در ساخت بهترین مکان های فرهنگی بوده که این خود سندی بر اعتقاد ما بر انجام چنین اموری است و از مددجویان خواست تا در حفظ و نگهداری مکان های فرهنگی بیش از پیش کوشا باشند.

آیین اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مددجویان

مدیر کل زندانهای استان در ادامه سخنانش پیشرفت فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندانها را در گرو فعالیتهای قرآنی دانست و اظهار داشت : مددجویان فعال در فعالیت های فرهنگی و قرآنی سفیران ما در بین دیگر مددجویان هستند و بایددر پیاده سازی فرهنگ قرآنی و تشویق دیگر مددجویان به گرایش در برنامه های فرهنگی و اصلاحی و تربیتی فعالیت نمایند.

بهره جستن از فضاهای معنوی ایجاد شده،تمسک به قرآن و تعالیم اسلامی،ایجاد رقابت سالم در بین مددجویان به منظور فراگیر شدن برنامه های فرهنگی و تربیتی از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در آئین اختتامیه مسابقات قرانی مددجویان زندانهای استان به ان اشاره نمود.

در آئین اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی زندانهای خراسان شمالی که در رشته های اذان ، قرائت ، مفاهیم ، دعاخوانی و حفظ به میزبانی زندان بجنورد برگزار گردید در رشته قرائت ، مفاهیم و حفظ یک جزء زندان شیروان و در رشته های دعاخوانی ، اذان و حفظ ۱۰ و ۳ جزء زندان بجنورد مقام نخست را کسب کردند .

شایان ذکر است در خاتمه این مراسم از مددجویان برتر مقام های اول ، دوم و سوم با اهداء لوح تقدیر و هدایا از سوی مدیر کل زندانهای استان تقدیر شد .

گفتنی است در این مراسم دارابی معاون دادستان و قاضی ناظر زندان بجنورد نیز که حضور داشت با اعطاء مرخصی تشویقی از سه تا هفت روز به زندانیان شرکت کننده در این دوره از مسابقات قرآنی موافقت نمود .

آیین اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مددجویان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*