مدیر کل زندانهای خراسان شمالی دردیدار با دکتر قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی: تأمین اعتبارات زندانها کمک به امنیت جامعه

قربانی نماینده مردم شریف شهرستانهای بجنورد،آشخانه،گرمه،جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل زندانهای خراسان شمالی با محمدی مدیر کل زندانهای استان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار مجتبی محمدی مدیر کل زندانها در ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای استان از تلاش در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها به عنوان یک راهبرد اصولی یاد کرد و خاطر نشان ساخت: با همراهی و همکاری مجموعه قضایی استان این سیاست راهبردی قوه قضائیه به نحو مطلوب در استان اجرایی شده است.

کسب توفیق استان در میزان برخورداری زندانیان استان از عفو گسترده مقام معظم رهبری در پایان سال ۹۷، اهتمام در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با همراهی و همکاری خیرین و ستاد دیه، اجرای طرح پابند الکترونیکی در استان،هدفمند نمودن برخورداری زندانیان از تأسیسات حقوقی همچون تعلیق،آزادی مشروط،عفو و… از جمله مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان به آنها اشاره نمود.

مجتبی محمدی با اشاره به کار سخت زندانبانی و لازمه وجود ساختارهای مناسب جهت انجام دقیق این کارسخت،به نقش مؤثر نیروی انسانی متعهد و متخصص اشاره نمود و خاطر نشان ساخت:علی رغم کمبودهای فراوان در حوزه نیروی انسانی در سطح زندانهای استان، اما با انجام کار جهادی تلاش نموده ایم تا سیاست ها و اهداف سازمانی را به نحو احسن دنبال نماییم.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه با تشریح برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانهای خراسان شمالی کیفی سازی و اثربخشی این فعالیت ها را درگرو تجهیزات و امکانات لازم دانست و از دبیر کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خواست تا با تأمین اعتبارات لازم برای سازمان زندانها ضمن تقویت امنیت در جامعه موجبات بازگشت مطلوب زندانیان به جامعه را فراهم نمایند.

دکتر علی قربانی نماینده ۵ شهر خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تشکر از اقدامات اجرایی صورت گرفته در سطح زندانهای استان به نقش مؤثر اشتغال و حرفه آموزی در بازسازی و اصلاح زندانیان اشاره نمود و اعلام داشت: با یک برنامه ریزی منسجم و تفکیک و طبقه بندی زندانیان قطعاً دست یابی به اهداف سازمانی محقق خواهد شد.

دکتر قربانی با اشاره به ضرورت زندان برای یک جامعه به اصل مهم پیشگیری در گرایش افراد به آسیب های اجتماعی اشاره نمود و اعلام داشت: باید با برنامه های کلان در حوزه کاهش فقر و ایجاد گسترده اشتغال از گرایش افراد جامعه به آسیب ها ی اجتماعی پیشگیری نماییم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در پایان از همراهی و همکاری خود در حل مشکلات فراروی زندانهای استان قول مساعد داد و از مدیر کل زندانها خواست تا ضمن احصاء و اولویت بندی مشکلات با پیگیری لازم نسبت به رفع آنان با همکاری و همراهی دیگر نهادها و دستگاههای اجرایی اقدام لازم معمول گردد.