مدیر کل زندانهای خراسان شمالی درجلسه هيئت امناء ستاد ديه:آزادی ۹۵ نفر اززندانی جرائم غیرعمد خراسان شمالی در پنج ماهه نخست امسال

در جلسه هیئت امناء ستاد رسیدگی به اموردیه و کوک به زندانیان نیازمند خراسان شمالی که در محل اداره کل زندانها وبه ریاست رئیس کل دادگستری استان برگزار گردید ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد دیه پرونده مددجویان واجد الشرایط مورد بررسی قرار گرفت.

جلسه هيئت امناء ستاد ديه

جلسه هيئت امناء ستاد ديه

در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانها در سخنانی ضمن تشریح فعالیت های ستاد دیه در خصوص برگزاری جشن های گلریزان ماه مبارک رمضان،اقدامات انجام گرفته را مفید و نتیجه آن را افزایش مشارکت خیرین در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دانست.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی ،تقسیم کار، استفاده حداکثری از ظرفیت موجود،تغییر روش ها و شفاف سازی را از جمله راهبردهای این ستاد در برگزاری جشن های گلریزان دانست و اعلام داشت: با کمک پنج میلیاردو سیصد میلیون ریالی خیرین ما شاهد رشدی ۵۲ درصدی نسبت به سال گذشته بودیم.
پژمان پروین ضمن تشکر از همراهی دستگاهها و نهادهای دولتی از جمله رؤسای دادگستری و دادستانها و فرمانداران شهرستانهای استان در جمع آوری کمک ها به منظور آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد،فرهنگ سازی و پیشگیری از بروز جرائم غیر عمد را از جمله اهداف ستاد دیه استان برشمرد.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به رشد تعداد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از آزادی ۹۵ زندانی غیر عمد در پنج ماهه نخست سال توسط ستاد دیه خبر داد و اعلام داشت ؛ تعداد ۲۰ نفر از این افراد برای اولین بار بصورت همزمان در جشن های گلریزان امسال آزاد شده اند.
پروین ضمن تشریح فرایند مساعدت به آزادی زندانیان جرادم غیر عمد از تلاش مددکاران اجتماعی و شوراهای حل اختلاف مستقر در زندانها تشکر نمود و اعلام داشت: با پیگیری های انجام گرفته شکات پرونده ها بیش از پنجاه درصد از طلب خود را اعلام رضایت نموده اند.
ترویج فرهنگ صلح وسازش،حمایت از آسیب دیدگان حوادث، حمایت از خانواده مددجویان،تقدیر از همراهی خیرین ونیکوکاران در این امر خداپسندانه وکاهش جمعیت کیفری زندانها از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ششمین جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان پرونده مددجویان واجد الشرایط مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً با کمک به آزادی ۱۶ مددجو موافقت گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*