مدیر کل زندانهای خراسان شمالی : اتحاد و همدلی در مجموعه ، زمینه دست یابی به اهداف والای سازمانی

جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل زندانهای استان به ریاست مجتبی محمدی مدیر کل و با حضور معاون اداری و مالی ، رؤسای ادارت ستادی ، رؤسای زندانهای تابعه و کانون اصلاح و تربیت و دیگر اعضا در محل سالن جلسات اداره کل بر گزار شد.

این جلسه همراه بود با بررسی مصوبات جلسه گذشته ، قرائت  بخشنامه ها و دستورالعمل های ارسالی از حفاظت و اطلاعات سازمان  ، بررسی دستورالعمل های ارسالی از یگان حفاظت سازمان ، تحلیل و بررسی نتایج ارزیابی اولویتهای دهگانه سازمانی در شش ماهه اول سال ۹۷ و آغاز فرآیند ارزیابی شش ماهه اول سال ۹۸ در شهریور ماه سال جاری  و بررسی پیشنهادات و نقطه نظرات اعضاء شورای اداری .

مدیرکل زندانهای استان در ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر ، هفته دولت و چهارم شهریور که به نام روز کارمند نامگذاری شده است را تبریک گفت .

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی دربخش اول سخنان خود به منزلت اجتماعی در اسلام پرداخت و اظهار داشت :  در اسلام منزلت اجتماعی به عنوان موهبت و امانت الهی در اختیار کارمندان و کارگزاران قرار می گیرد تا برای رفع محرومیتها و گرفتاریها از امور جامعه بکارگرفته شود از این رو امام علی (ع) به یکی از کارگزاران خود چنین می فرماید : کاری که به عهده شما است ، طعمه نیست ، امانتی است که بر گردنت نهاده اند. بنابراین کارمندان و کارگزاران نظام اسلامی با انگیزه های الهی ، امانت داری و خدمت رسانی به مردم را درراس برنامه های کاری خود قرار دهند و باید شکر گزار پروردگار بزرگ باشند زیرا در جایگاهی هستند که می توانند خاطری را شاد کنند ، غمی را بزدایند بی پناهی را پناه دهند و مظلومی را یاور باشند و به این ترتیب زمینه رشد و تعالی خود را فراهم سازند.

 محمدی در بخش دوم جلسه شورای اداری و با توجه به دستور کار جلسه به بررسی و قرائت بخشنامه ها و دستورالعمل های ارسالی از سوی سازمان پرداخت و تأکید کرد ، وحدت و همدلی نه تنها موجب پیشرفت و ترقی در فعالیتهای اداری می شود بلکه شاخص موثری در تحقق اهداف والای سازمانی است .

وی تصریح کرد : در آستانه فرارسیدن ماه محرم قرار داریم ، برنامه ریزی جامع توسط ادارات مربوطه و زندانهای استان در جهت هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم و زنده نگه داشتن قیام عاشورا در ایام محرم صورت گیرد.

محمدی اظهار داشت :  با توجه به اینکه ایام محرم الحرام و صفر نقش و تأثیر بسزائی در تحول درونی افراد ایجاد می کند و معمولاً در این ایام تخلفات و جرائم ارتکابی کمتر می شود بنابراین باید تلاش بیشتری در جهت تهذیب نفس و اصلاح و تربیت مددجویان صورت گیرد تا شاهد آثار معنوی برپائی مراسم سوگواری بر رفتار و کردار زندانیان باشیم.

مدیرکل زندانهای استان همچنین نظارت شخص رئیس زندان بر پروژه های عمرانی ، ثبت اطلاعات زندانیان به صورت دقیق و روزانه در سامانه ، مستند سازی اموال منقول و غیر منقول ، حضوررؤسای زندانها بعد از وقت اداری در زندانها و دیدار با مددجویان ، آگاه سازی و پیشگیری از بروز جرائم و تخلفات توسط کارکنان ، بازرسی دقیق بدنی کلیه کارکنان و ارباب رجوع در مبادی ورودی زندانها توسط پرسنل مجرب و متعهد ، پیگیری تفاهم نامه های منعقد شده با ادارات ، تهیه مواد اولیه برای کارگاههای اشتغال داخل و بیرون زندانها ، را مورد تاکید قرار داد .

در ادامه این جلسه خلاصه ای از فیلم مستند « آقای دادستان » توسط واحد روابط عمومی پخش گردید و سپس رؤسای زندانهای تابعه استان و مسئولین ستادی به بیان دیدگاه ها و برنامه های فراروی پرداختند که نهایتاً در جمع بندی این جلسه مدیر کل زندانهای استان نیز راهکارها و دستورات لازم را صادر نمود.