مدیر کل اقدامات تأمینی سازمان زندانها در نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت، مددکاران اجتماعی و کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی:پروسه اشتغال و توانمند سازی مددجویان باید برمبنای آموزش،مشاوره شغلی و تسهیلات متناسب انجام پذیرد

در نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت، رؤسای زندانها،مددکاران اجتماعی و کارشناسان حرفه آموزی و اشتغال زندانهای خراسان شمالی که در محل کانون اصلاح و تربیت بجنورد برگزار شد بر همگرایی فعالیت های اصلاحی وتربیتی مبتنی بر اشتغال و خود اتکایی مددجویان و خانواده های آنان تأکید گردید.

مدیر کل اقدامات تأمینی سازمان زندانها در نشست هم اندیشی

مدیر کل اقدامات تأمینی سازمان زندانها در نشست هم اندیشی

در این نشست که علی اکبری مدیر کل اقدامات تأمینی،مرتضوی مدیر کل اشتغال و حرفه آموزی و یکتای درگاه معاون اداره کل اقدامات تأمینی سازمان حضور داشتند پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اجتماعی و حمایتی و همچنین اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای خراسان شمالی از ایجاد زیربناهای لازم در انجام این اقدامات سخن گفت و اظهارداشت: تحولی که در ساختار فیزیکی زندانهای استان در یک اقدام جهادی و شبانه روزی انجام گرفته است فقط به منظور اهداف سازمانی و اجرای مطلوب برنامه های اجتماعی و حرفه آموزی بوده است.
پژمان پروین لازمه ارائه این خدمات را داشتن یک بستر مناسب دانست واز احداث شش هزار یکصد متر مربع فضای فیزیکی طی یک سال اخیردر سطح زندانهای خراسان شمالی خبر داد که بخش عظیم آن به ایجاد کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی اختصاص یافته است.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی کاهش جمعیت کیفری زندانها را محصول تلاش و مداخله مددکاران اجتماعی در پیگیری مشکلات قضایی مددجویان دانست و اعلام داشت امروزه خدمات حرفه ای مددکاری با بهترین کیفیت به مددجویان و خانواده های آنان ارائه میگردد.
پویایی انجمن های حمایت،اهتمام در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی خانواده زندانیان،جذب صددرصدی اعتبارات مراقبت های پس از خروج به منظور کاهش بازگشت مجدد زندانیان به زندان از دیگر مواردی بود که پژمان پروین در این جلسه به آنها اشاره داشت.
سید عبدالله مرتضوی مدیر کل اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانهای کشور نیز درسخنانی ضمن تشکر از اقدامات اصولی و گسترده انجام گرفته در ایجاد بستر اشتغال در زندانهای استان اعلام داشت: هدف مشترک برنامه های اصلاحی و تربیتی اعم از حمایتی،اجتماعی،فرهنگی،بهداشتی،حرفه آموزی و اشتغال کمک به کاهش نرخ بازگشت مجدد زندانیان به زندان است.
حمید رضا علی اکبری مدیر کل اقدامات تأمینی سازمان نیز در این نشست در سخنانی با اشاره به توفیق زندانهای خراسان شمالی در اجرای اهداف سازمانی به موضوع ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت:اقدامات ما در زندانها و انجمن های حمایت باید توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار را برای مددجویان و خانواده های آنان به همراه داشته باشد.
وی محصول اقدامات اصولی و زیربنایی را در زندانها و مراکز حمایتی همچون انجمن های حمایت از زندانیان و مراکز مراقبت بعد از خروج هویت بخشی و خود اتکایی دانست و اظهار داشت: پروسه اشتغال و توانمند سازی مددجویان باید برمبنای آموزش،مشاوره شغلی و تسهیلات متناسب انجام پذیرد.
مدیر کل اقدامات تأمینی سازمان زندانها از اشتغال بیش از پنج هزار مددجو تحت پوشش انجمن های حمایت خبر داد و اظهارداشت: با توجه به ظرفیت و توان موجود در انجمن های حمایت و اعضای هیئت مدیره آنها، گسترش این اقدامات با کیفیت و تعداد بیشتر امکان پذیر می باشد.
نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت، مددکاران اجتماعی و کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی

نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت، مددکاران اجتماعی و کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی

حمید رضا علی اکبری در جمع مددکاران اجتماعی زندانهای خراسان شمالی کار مددکاری را کاری مهم،اصولی و مثمر ثمر در حوزه زندانبانی دانست و اعلام داشت : ایفای نقش مددکار اجتماعی در دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی رضایت الهی و فردی را به همراه دارد وخطاب به مددکاران اجتماعی ازآنان خواست که قدر دان این موهبت الهی باشند.
مدیر کل اقدامات تأمینی سازمان زندانهای کشورخدمات مراقبت بعد از خروج را حلقه پایانی و تکمیلی در چرخه اصلاح وتربیت دانست و اعلام داشت: خدمات اجتماعی همواره پرهزینه اما ماندگار و اثربخش است ومهمترین بخش در ارائه این خدمات بخش پایانی و پیگیری است.وی ضمن تأکید بر اصل مهم پیگیری در ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی، فعالیت مراکز مراقبت بعد از خروج را در راستای تحقق این اصل مهم و اصولی دانست.
در این نشست و پس از استماع نظرات کارشناسی مدعوین پاسخ های لازم از سوی مسؤلین مربوطه ارائه و از تعدادی از کارشناسان و مددکاران اجتماعی تجلیل بعمل آمد.
نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت، مددکاران اجتماعی و کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی

نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت، مددکاران اجتماعی و کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*