مدیر عامل ستاد دیه کشور در سفر به خراسان شمالی:اهتمام ستاد دیه در پیشگیری از بروز جرائم غیرعمد

سید اسدالله جولایی،مدیر عامل ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند کشور با سفردو روزه به استان خراسان شمالی ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان وحضور در جلسه هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی  از زندان بجنورد نیز بازدید و درنشستی صمیمی و چهره به چهره به مشکلات مددجویان جرائم غیر عمد این زندان رسیدگی نمود .

در این سفرکه مدیر عامل ستاددیه کشور رایساقی نائب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور واحسانی معاون اجرایی ستاددیه همراهی می کردند با حضور در جلسه هیئت امناء ستاد دیه در جریان فعالیت های ستاد دیه استان قرار گرفتند.

 مدیرعامل ستاد دیه کشور در جلسه هیت امناء ستاد دیه خراسان شمالی که با حضورحجت الاسلام و المسلمین جعفری رئیس کل دادگستری  رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان برگزار شد رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در سخنانی به سیاست کاهش جمعیت کیفری و نقش مؤثر ستاد دیه در اجرای این سیاست اشاره نمود و اعلام داشت: به برکت اعتماد خوب مردم به ستاد دیه امروز این ستاد از جایگاهی خوب در سطح جامعه برخوردار است.

حجت الاسلام جعفری کاهش حداقلی محکومین به پرداخت دیه در حوادث رانندگی را در سطح زندانهای کشور نمونه ای از تلاشهای ستاد دیه دانست و اعلام نمود: به برکت تلاش های صورت گرفته در ستاد دیه فعلا هیچ زندانی محکوم به پرداخت دیه در حوادث رانندگی در زندانهای خراسان شمالی وجود ندارد.

 مجتبی محمدی مدیر کل زندانها و دبیر هیئت امنائ ستاد دیه استان نیز در گزارشی از آزادی ۳۰۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای خراسان شمالی در سال گذشته خبر داد و خاطر نشان ساخت این تعدادآزادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲۴ درصدی برخوردار گردید.

محمدی برگزاری هفت جشن گلریزان را در ماه مبارک رمضان و افزایش شانزده درصدی کمک های مردمی را در مقایسه با سال گذشته از دیگر دستاوردهای ستاد دیه خراسان شمالی دانست.

سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشورنیز در این نشست در سخنانی اظهار داشت: منابع مالی مورد نیاز ستاد دیه از بدو تاسیس تا کنون از طریق حمایت‌های مردمی تامین شده و مادامی که کارکنان این نهاد بر اصل غیردولتی بودن خود استوار باشند، می‌توان گفت حیات‌شان تضمین و توفیقات شان تداوم خواهد داشت. این اصلی است که در طول سه دهه فعالیت به آن رسیده و در حفظ آن کوشا خواهیم بود.

مدیر عامل ستاد دیه کشور با تشریح فعالیت های این ستاد به اهتمام این ستاد در بحث پیشگیری اشاره نمود و اظهار داشت:  تلاش این ستاد درتصویب قانون بیمه شخص ثالث و قانون جدید چک و همچنین اهتمام در بازنگری قوانین حوزه خانواده نمونه ای از اقدامات اصولی و پیشگیرانه این ستاد در کنار کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد می باشد.

تأکید بر امر مهم تحقیق به منظور شناسایی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد،بهره گیری از ظرفیت های موجود در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد،از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

دیداربا نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان، مواجهه حضوری با مددجویان جرائم غیر عمد زندان مرکزی بجنورد و حضور دراداره کل زندانها و ستاد دیه استان از دیگر برنامه های مدیر عامل ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کشور و هیئت همراه بود.