قرار گرفتن دو خانواده زندانی شهرستان بجنورد در طرح ولی نعمتان خاص

محمدی مدیر کل زندانهای استان به همراه  شجاعی استاندار خراسان شمالی، با  خانواده دو  زندانی در شهرستان بجنورد دیدار و درباره مشکلات مبتلابه این خانواده ها ، با آنان گفتگو کردند.

در جریان این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان،معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی ، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان بجنورد نیز حضور داشتند، وضعیت معیشتی ،اقتصادی  و شرایط زندگی این  خانواده ها مورد بررسی قرار گرفت .

محمدی مدیر کل زندانهای استان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه آسیبهای اجتماعی در کمین خانواده زندانیان است اظهار داشت : خانواده زندانیان به دلیل نبود سرپرست در معرض آسیب های اجتماعی و مشکلات روحی قرار دارند و صیانت از این قشر آسیب پذیر تعامل و همکاری همه دستگاههای اجرایی و سازمانهای دولتی را می طلبد .

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در این بازدید که در راستای برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی صورت گرفت بر بهبود وضعیت زندگی خانواده های تحت پوشش طرح ولی نعمتان خاص تاکید کرد.

استاندار خراسان شمالی همچنین تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای خانواده زندانیانی که دارای مهارت خاص هستند را در دستور کار قرارداد تا معیشت آنان بهبود یابد.

گفتنی است طرح ولی نعمتان خاص از سوی استاندار خراسان شمالی در ماه مبارک رمضان و همزمان با ایام شهادت حضرت علی(ع) اجرا شد و مقرر شد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری پس از بررسی وضعیت زندگی خانواده های زندانیان ، خانواده های نیازمند را  تحت پوشش این طرح قرار دهد.